Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

żeglarze suwałki

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

To już drugi raz zawodnicy Uczniowskiego klubu Żeglarskiego GROT Suwałki stają na najwyższym podium Mistrzostw Świata w tej klasie żeglarskiej – w 2011 roku Maciej Kamiński i Szymon Ostrowski w regatach rozgrywanych w Niemczech pokazali, że Suwałki należą do pierwszej ligi żeglarskiej! Eryk i Kinga dzisiaj to potwierdzają.

12 wyścigów rozegranych od 5 sierpnia przez 64 najlepsze załogi na świecie udowodniło, że dwukrotny tytuł Mistrza Polski zdobyty przez Eryka (w 2015 roku z Piotrem Topolskim, a w 2016 roku z Kingą na załodze) nie był przypadkiem – tytuł Mistrza Świata był tylko kwestią czasu!

Drugą załogą wyekspediowaną przez UKŻ GROT były nasze fantastyczne kobiety – Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz - ta załoga również zaprezentowała się świetnie i ostatecznie została sklasyfikowana na 6 miejscu uzyskując najlepszy wynik wśród załóg żeńskich. Najlepsza żeglarka na świecie w klasie CADET również ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski zdobyty w 2016 roku w kategorii dziewcząt.

Wynik naszego teamu jest najlepszym wynikiem sportowym w ponadczterdziestoletniej historii Klubu i młodzieżowego szkolenia żeglarzy w Suwałkach. Złoty medal i druga załoga w pierwszej dziesiątce - takich sukcesów jeszcze nie było.

Nad powodzeniem całego przedsięwzięcia na miejscu czuwał trener Paweł Cherubin wspierany przez trenera Piotra Szyca - ich opieka była nieoceniona i osiągnięte przez suwalskich zawodników wyniki potwierdzają również klasę trenerów współpracujących z naszym klubem.

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: