Kolejne sukcesy suwalskich żeglarzy

ukż grot suwałki

Kolejnym wielkim sukcesem mogą pochwalić się suwalscy żeglarze. Na zakończonej w niedzielę Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na Zalewie Zegrzyńskim załogi UKŻ GROT znowu pokazały klasę i mistrzowski poziom.

O podium w Mistrzostwach Polski pod opieką Pawła Cherubina walczyły cztery załogi na łodziach klasy CADET. Dwie wracają z medalami. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz na załodze zajęły I miejsce w klasyfikacji kobiet i zdobyły tytuł Mistrza Polski w klasie CADET. To drugie z kolei złoto Julii, po ubiegłorocznym zwycięstwie. Natomiast Eryk Martynko z Kingą Martynko na załodze wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji mężczyzn. Dla Eryka, to trzecie podium z kolei, po dwukrotnym Mistrzostwie Polski w 2015 i 2016 roku.

Doskonale spisały się również dwie pozostałe załogi, debiutujące na imprezie tej klasy. Michalina Hościłowicz z Klarą Tyczkowską uplasowały się na IX miejscu, a Amelia Piasecka z Anielą Nowak na X miejscu.

Tym samym suwalscy cadeciarze wypracowali w tym sezonie historyczny wynik sportowy. Mistrzostwo Świata Eryka i Kingi Martynko, szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata i pierwsze wśród załóg żeńskich Julii Hościłowicz i Julii Kundzicz, a teraz doskonały wynik na Mistrzostwach Polski wszystkich czterech załóg. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: