Dwaj suwalczanie Wicemistrzami Polski w Karate Kyokushin

P1320870

24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy w przedziale wiekowym 18-21 lat, z 48 klubów z całej Polski.

Młodzieżowcy startowali w kata oraz w kumite, w formule lekkiego kontaktu i full kontaktu. Suwalski Klub Karate tym razem wystawił dwóch zawodników, Sebastiana Biłbaka i Michała Karpowicza.

Sebastian Biłbak jest doświadczonym zawodnikiem i był to jego ostatni start w tym przedziale wiekowym. W roku ubiegłym Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 75 kg. Tym razem nie udało mu się obronić tytułu w walkach kontaktowych. Zawodnik zajął III miejsce po dyskwalifikacji w półfinale (za mocno wykonana prawidłowa technika na głowę). Sebastian zdobył jeszcze drugi medal i został Wicemistrzem Polski w lekkim kontakcie.

Drugi zawodnik Michał Karpowicz to nowicjusz. Jako 18 latek, po raz pierwszy wystartował w kategorii młodzieżowca. Startował aż w trzech konkurencjach, w lekkim kontakcie i w full kontakcie przegrał swoje pojedynki i nie udało mu się zakwalifikować do strefy medalowej. Natomiast w kategorii kata Michał wypadł dobrze, zdobył srebrny medal i został Wicemistrzem Polski. W finale pokonał dwóch swoich kolegów z Kadry Polski. Uległ tylko zawodnikowi z Łomży, który był mistrzem z poprzedniego roku.

Był to ostatni start tych zawodników przed Mistrzostwami Europy Młodzieżowców.
Na Mistrzostwach Europy wystartuje aż pięcioro suwalskich zawodników. Czworo młodzieżowców – Aleksandra Czerwiecka, Wojciech Żytkiewicz, Sebastian Biłbak, Michał Karpowicz oraz jeden kadet – Krzysztof Alicki.

źródło: UM Suwałki

Wiadomości


festiwal-smakow-food-truckow-po-raz-pierwszy-w-suwalkach

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w...

W dniach 7 i 8 października na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: