Dwaj suwalczanie Wicemistrzami Polski w Karate Kyokushin

P1320870

24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy w przedziale wiekowym 18-21 lat, z 48 klubów z całej Polski.

Młodzieżowcy startowali w kata oraz w kumite, w formule lekkiego kontaktu i full kontaktu. Suwalski Klub Karate tym razem wystawił dwóch zawodników, Sebastiana Biłbaka i Michała Karpowicza.

Sebastian Biłbak jest doświadczonym zawodnikiem i był to jego ostatni start w tym przedziale wiekowym. W roku ubiegłym Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 75 kg. Tym razem nie udało mu się obronić tytułu w walkach kontaktowych. Zawodnik zajął III miejsce po dyskwalifikacji w półfinale (za mocno wykonana prawidłowa technika na głowę). Sebastian zdobył jeszcze drugi medal i został Wicemistrzem Polski w lekkim kontakcie.

Drugi zawodnik Michał Karpowicz to nowicjusz. Jako 18 latek, po raz pierwszy wystartował w kategorii młodzieżowca. Startował aż w trzech konkurencjach, w lekkim kontakcie i w full kontakcie przegrał swoje pojedynki i nie udało mu się zakwalifikować do strefy medalowej. Natomiast w kategorii kata Michał wypadł dobrze, zdobył srebrny medal i został Wicemistrzem Polski. W finale pokonał dwóch swoich kolegów z Kadry Polski. Uległ tylko zawodnikowi z Łomży, który był mistrzem z poprzedniego roku.

Był to ostatni start tych zawodników przed Mistrzostwami Europy Młodzieżowców.
Na Mistrzostwach Europy wystartuje aż pięcioro suwalskich zawodników. Czworo młodzieżowców – Aleksandra Czerwiecka, Wojciech Żytkiewicz, Sebastian Biłbak, Michał Karpowicz oraz jeden kadet – Krzysztof Alicki.

źródło: UM Suwałki

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Biznes


miasto-walczy-ze-smogiem-kilkadziesiat-osob-moze-otrzymac-dotacje

Miasto walczy ze smogiem. Kilkadziesiąt osób może otrzymać...

Suwalski ratusz podejmuje kolejne działania w walce ze smogiem. Miasto wygospodarowało 200 tysięcy złotych na dopłaty na wymianę źródeł ciepła. Do chwili obecnej wpłynęły już 34 wnioski.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: