karate zawody

Z dwoma medalami wrócili suwalscy karatecy z Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin Carpathia Cup 2016. W zawodach wzięła rekordowa liczba 450 zawodników z dziewięciu krajów i 64 klubów. Nasze miasto reprezentowało czterech zawodników - Daniel Biłbak, Damian Biłbak, Krzysztof Alicki i Michał Karpowicz.

Pierwsze miejsce i tym samym złoty medal w kategorii junior do 55 kilogramów zdobył Damian Biłbak. Drugie miejsce w tej kategorii uzyskał Krzysztof Alicki.

Daniel Biłbak w kategorii do 65 kg wygrał dwie walki. W trzeciej walce został zdyskwalifikowany za wykonaną zbyt mocną technikę, która pozbawiła przytomności jego przeciwnika. Tym samym został sklasyfikowany na miejscu 5-8.

Michał Karpowicz po raz pierwszy startował w kategorii kumite seniorów, lecz przegrał po dwóch dogrywkach z zawodnikiem z Konstancina.

Następny start suwalskich karateków odbędzie się 12 marca. Będą to Mistrzostwa Makroregionu i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody odbędą się w Dobrym Mieście, gdzie pojedzie około piętnastu naszych zawodników.