Młodzi lekkoatleci wrócili z mistrzostw z medalami

IMG 0368

W sobotę w Białymstoku, odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Udział w nich wzięli czterej reprezentanci Salos Suwałki, dla których był to pierwszy start w zawodach PZLA.

Zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności, które wciąż doskonalą pod okiem trenera Rafała Gwiadowskiego w klasie sportowej o profilu lekka atletyka funkcjonującej w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach.

Marcin Miszkiel został dwukrotnym mistrzem województwa w biegu na 60 metrów z czasem 7,40 sekundy oraz w skoku w dal z wynikiem 5,64 metra. Mistrzem województwa w biegu na 60 metrów przez płotki został Daniel Kachnowski z czasem 9,22 sekundy oraz zdobył brązowy medal w skoku w dal. Wśród dziewcząt trzecie miejsce w pchnięciu kulą uzyskała Martyna Karpińska z wynikiem 9,75 metra oraz piąte miejsce w skoku w dal. W biegu przez płotki na 60 metrów Izabela Łada zajęła 7 miejsce.