Udany występ suwalskich karateków

karate marzec 2016 16

Suwalski Klubu Karate Kyokushin zdobył I miejsce drużynowo w Makroregionie i II miejsce w Młodzikach podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Dobrym Mieście.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wzięło udział 90 zawodników z 25 klubów, natomiast w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Juniorów i Seniorów Karate Kyokushin wzięło udział 163 zawodników z 35 klubów.

W młodzikach suwalskie zawodniczki zdobyły 3 medale i 8 punktów przyznawanych w młodzieżowej rywalizacji sportowej przez Ministerstwo Sportu. Aleksandra Rybacka zdobyła I miejsce kumite do 55 kg, Anna Kapłon I miejsce kumite +55 kg i Aleksandra Biłbak II miejsce kumite do 50 kg.

Juniorki zdobyły 3 medale: Aleksandra Mozerys w kata juniorek zajęła II miejsce i dodatkowo III miejsce w kumite do 60 kg. Aleksandra Górska zdobyła II miejsce w kumite +60 kg, trzecia juniorka Iga Kalejta tym razem nie zdobyła medalu.

Juniorzy, Daniel i Damian Biłbak zdobyli dwa I miejsca, Damian w kategorii do 60 kg, a Daniel do 65 kg. Bliźniacy wystartowali też po raz pierwszy w kategorii kata seniorów. Daniel zajął II miejsce, a jego brat Damian tuż za podium uplasował się na miejscu IV. Przedzielił ich nasz trzeci zawodnik w kata seniorów Michał Karpowicz, zajmując III miejsce. Michał oprócz kata wystartował po raz pierwszy w kategorii seniorów do 65 kg, gdzie wygrał i zdobył złoto.

Mateusz Kapłon wystartował w kategorii do 70 kg i zdobył II miejsce. Najstarszym zawodnikiem w ekipie był Sebastian Biłbak startujący w kategorii do 75 kg, który wygrał trzy walki i zdobył I miejsce.

fot. UM Suwałki

Wiadomości


wybory-miss-suwalki-szukaja-najpiekniejszej-suwalczanki-w-sobote-casting

Szukają najpiękniejszej suwalczanki. W sobotę...

Dziewczyn, które chciałyby powalczyć o koronę Najpiękniejszej Suwalczanki, poszukują organizatorzy pierwszej gali Wyborów Miss Suwałk. W sobotę (29 lipca) odbędzie się casting, który wyłoni finalistki. Na eliminacje mogą zgłaszać się dziewczyny od 16 do 25...

Biznes


na-strefe-pracownicy-pojada-nowym-autobusem-i-sciezka-rowerowa

Na strefę pracownicy pojadą nowym autobusem i ścieżką...

Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: