Duże zainteresowanie pieszych oraz kierowców poruszających się wczoraj w południe w centrum Suwałk wzbudził rowerzysta w pomarańczowym uniformie i białym kasku, który w asyście Straży Miejskiej przemieszczał się od Placu Marii Konopnickiej ulicami Noniewicza, Wigierską, Kościuszki i Narutowicza. 

Jego obecność w naszym mieście to zwiastun tego, co za 60 dni będzie działo się w Suwałkach, czyli festiwal biegów pod nazwą RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, który odbędzie się 28 maja.

Atestatorem trasy, był Pan Tadeusz Dziekoński z Białegostoku, jedyny w Polsce mierniczy tras posiadający kategorię „A” w nomenklaturze Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych .

Zgodnie z pomiarami trasa „Suwalskiej ćwiartki” i „Pogodne Suwałki Team” liczy dokładnie 10548,75 m, czyli dokładnie tyle, ile wynosi dystans ćwierć maratonu. Za kilka dni Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który jest głównym organizatorem powinien otrzymać certyfikat wraz z całą dokumentacją, potwierdzający, iż trasa biegu głównego „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tym samym suwalska impreza biegowa dołączy do grona biegów rozgrywanych na profesjonalnie przygotowanej trasie.  

DSC 0165