Dominik Nowak nowym trenerem Wigier

Dominik Nowak został nowym trenerem pierwszoligowych Wigier Suwałki. Zastąpił na tym stanowisku Donatasa Venceviciusa, który złożył rezygnację.

44-letni Dominik Nowak pracował w przeszłości w KS Polkowice, z którym awansował z czwartej do pierwszej ligi. W sezonie 2012/13 prowadził pierwszoligową Flotę Świnoujście, później był menadżerem sportowym w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, a ostatnio trenerem trzecioligowego Motoru Lublin.

Nowy szkoleniowiec będzie miał za zadanie jak najszybsze wyprowadzenie Wigier ze strefy spadkowej i oddalenie się od niej.

- Oglądałem wszystkie mecze Wigier – powiedział dziś podczas konferencji prasowej Dominik Nowak. – Suwalski zespół ma duży potencjał, stać go na zwycięstwa z każdym pierwszoligowcem. O słabych stronach nie będę się wypowiadał, by nie zdradzać swoich spostrzeżeń rywalom.

Dominik Nowak przyznał, że największa bolączką biało-niebieskich jest nieskuteczność. Przez nią Wigry zremisowały ostatnio w Olsztynie, ale nowy szkoleniowiec chwali zawodników za to, że potrafili się podnieść ze stanu 0:2.

Zdaniem trenera, bardzo ważny będzie sobotni mecz z MKS-em Kluczbork, w którym Wigry muszą przerwać serię dziewięciu kolejnych porażek na własnym boisku.

- Liczę na pomoc, na doping kibiców, no i na łut szczęścia, którego Wigrom wyraźnie brakuje – powiedział szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę (2 kwietnia) o godz. 18.00 Wigry podejmą wyprzedzający je w tabeli I ligi tylko o jeden punkt MKS Kluczbork. Bilety na ten mecz można kupować w klubowym sklepiku-wyspie Wigier w galerii handlowo-rozrywkowej Suwałki Plaza. W dniu meczu wejściówki będą też dostępne od 10.00 w kasach stadionu. 

 

źródło, foto: wigrysuwalki.eu

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Biznes


miasto-walczy-ze-smogiem-kilkadziesiat-osob-moze-otrzymac-dotacje

Miasto walczy ze smogiem. Kilkadziesiąt osób może otrzymać...

Suwalski ratusz podejmuje kolejne działania w walce ze smogiem. Miasto wygospodarowało 200 tysięcy złotych na dopłaty na wymianę źródeł ciepła. Do chwili obecnej wpłynęły już 34 wnioski.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: