70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce

Za niecałe trzy miesiące w Suwałkach odbędzie się wielkie święto „królowej sportu”. W dniach od 1 do 3 lipca odbędą się 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce.

W trakcie trzech dni sportowych zmagań zaprezentuje się ponad 1200 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wśród nich nie zabraknie „nadziei olimpijskich”. Na suwalskim stadionie pojawią się między innymi Ewa Swoboda, rekordzistka Polski w biegu na 60 m (czas 7,07 s) i Mistrzyni Europy Juniorów z Eskilstuny (2015) w biegu na 100 metrów, a także Konrad Bukowiecki, specjalizujący się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Mistrz Świata Juniorów (Eugene 2014) i Mistrz Europy Juniorów (Eskilstuna 2015).

– Mam nadzieję, że w Suwałkach padną jakieś rekordy - powiedział Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkoatletyki – Suwalski stadion jest dobrze przygotowany i jest przede wszystkim najnowocześniejszym obiektem w tej części polski a jego konstrukcja sprzyja osiąganiu dobrych wyników – dodał Maciej Jałoszyński

– Maria Andrejczyk nie weźmie udziału w rywalizacji sportowej ale będzie w inny sposób wspierać suwalskie Mistrzostwa. Jej postać widnieje w logo imprezy oraz na plakacie promującym 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce. Będzie ona ambasadorką suwalskich mistrzostw – poinformował Kamil Klimek z OSIR w Suwałkach. 

fot. UM Suwałki

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Biznes


miasto-walczy-ze-smogiem-kilkadziesiat-osob-moze-otrzymac-dotacje

Miasto walczy ze smogiem. Kilkadziesiąt osób może otrzymać...

Suwalski ratusz podejmuje kolejne działania w walce ze smogiem. Miasto wygospodarowało 200 tysięcy złotych na dopłaty na wymianę źródeł ciepła. Do chwili obecnej wpłynęły już 34 wnioski.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: