70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce

Za niecałe trzy miesiące w Suwałkach odbędzie się wielkie święto „królowej sportu”. W dniach od 1 do 3 lipca odbędą się 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce.

W trakcie trzech dni sportowych zmagań zaprezentuje się ponad 1200 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wśród nich nie zabraknie „nadziei olimpijskich”. Na suwalskim stadionie pojawią się między innymi Ewa Swoboda, rekordzistka Polski w biegu na 60 m (czas 7,07 s) i Mistrzyni Europy Juniorów z Eskilstuny (2015) w biegu na 100 metrów, a także Konrad Bukowiecki, specjalizujący się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Mistrz Świata Juniorów (Eugene 2014) i Mistrz Europy Juniorów (Eskilstuna 2015).

– Mam nadzieję, że w Suwałkach padną jakieś rekordy - powiedział Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkoatletyki – Suwalski stadion jest dobrze przygotowany i jest przede wszystkim najnowocześniejszym obiektem w tej części polski a jego konstrukcja sprzyja osiąganiu dobrych wyników – dodał Maciej Jałoszyński

– Maria Andrejczyk nie weźmie udziału w rywalizacji sportowej ale będzie w inny sposób wspierać suwalskie Mistrzostwa. Jej postać widnieje w logo imprezy oraz na plakacie promującym 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce. Będzie ona ambasadorką suwalskich mistrzostw – poinformował Kamil Klimek z OSIR w Suwałkach. 

fot. UM Suwałki

Wiadomości


festiwal-smakow-food-truckow-po-raz-pierwszy-w-suwalkach

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w...

W dniach 7 i 8 października na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: