Za niecałe trzy miesiące w Suwałkach odbędzie się wielkie święto „królowej sportu”. W dniach od 1 do 3 lipca odbędą się 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce.

W trakcie trzech dni sportowych zmagań zaprezentuje się ponad 1200 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wśród nich nie zabraknie „nadziei olimpijskich”. Na suwalskim stadionie pojawią się między innymi Ewa Swoboda, rekordzistka Polski w biegu na 60 m (czas 7,07 s) i Mistrzyni Europy Juniorów z Eskilstuny (2015) w biegu na 100 metrów, a także Konrad Bukowiecki, specjalizujący się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Mistrz Świata Juniorów (Eugene 2014) i Mistrz Europy Juniorów (Eskilstuna 2015).

– Mam nadzieję, że w Suwałkach padną jakieś rekordy - powiedział Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkoatletyki – Suwalski stadion jest dobrze przygotowany i jest przede wszystkim najnowocześniejszym obiektem w tej części polski a jego konstrukcja sprzyja osiąganiu dobrych wyników – dodał Maciej Jałoszyński

– Maria Andrejczyk nie weźmie udziału w rywalizacji sportowej ale będzie w inny sposób wspierać suwalskie Mistrzostwa. Jej postać widnieje w logo imprezy oraz na plakacie promującym 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce. Będzie ona ambasadorką suwalskich mistrzostw – poinformował Kamil Klimek z OSIR w Suwałkach. 

fot. UM Suwałki