Awans do półfinału Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodzików wywalczyli siatkarze z Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego podczas rozgrywek w Białej Podlaskiej. Drużyna za dwa tygodnie zawalczy o występ w finale.

Siatkarze z Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego wzięli udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodzików, które zostały rozegrane w miniony weekend w Białej Podlaskiej. Dostali oni awans do pierwszej 16 w Polsce..

Suwalczanie bardzo dobrze rozpoczęli turniej wygrywając z Koset Grudziądz 2:0. W drugim meczu pokonali AZS UWM Olsztyn 2:0 zajmując pierwsze miejsce w grupie B. W trzecim meczu, który decydował o awansie do Półfinału Mistrzostw Polski, suwalska drużyna zmierzyła się z drużyną gospodarzy Serbinów Biała Podlaska, z którą przegrała 2:1 (25:15, 23:25, 15:11). W ostatnim meczu turnieju SUKSS spotkał się z drużyną Metro Warszawa, która również miała zapewniony awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Niestety lepszą grę zaprezentowali warszawiacy, który wygrali mecz 2:0. Teraz zespół czeka na losowanie grup półfinałowych. Półfinały Mistrzostw Polski rozegrane zostaną 23-24 kwietnia.