Paweł Żuk (na zdjęciu po prawej stronie) został nowym prezesem zarządu WOSiR Szelment. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Cieśluka, którego wczoraj odwołał Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu. Nowy prezes ma do końca maja przedstawić plan naprawczy spółki. 

- To człowiek młody, ale doświadczony, jest z wykształcenia magistrem wychowania fizycznego, z zamiłowania animatorem sportu i organizatorem imprez sportowych – tak przedstawił nowego prezesa marszałek Jerzy Leszczyński na dzisiejszej, 21 kwietnia konferencji prasowej.

Marszałek wyjaśnił, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy często odbywały się spotkania zarządu województwa z radą nadzorczą spółki i prezesem zarządu, na których omawiano trudną sytuację finansową Szelmentu i szukano sposobów wyjścia z impasu. Były obietnice, szerokie plany, a w rzeczywistości żadnej poprawy. Zarząd uważa, że wykorzystanie obiektu było niewystarczające.

- Zakończył się sezon zimowy, trzeba było wyciągnąć wnioski, jakie były możliwości, a jakie ich wykorzystanie. Nie chcieliśmy robić zmian w połowie sezonu, dlatego ta decyzja zapadła teraz. Podobną ocenę do naszej, zarządu województwa miała rada nadzorcza spółki – powiedział członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk.

- Potrzebujemy nowego spojrzenia na problemy związane z funkcjonowaniem ośrodka, nowych pomysłów – dodał marszałek.

Jak powiedział dyrektor Infrastruktury i Transportu UMWP Leszek Lulewicz spółka w okresie od 1 listopada 2014 do końca 2015 r. wykazała straty w wysokości 1,5 mln zł.

Nowy prezes ma miesiąc na przedstawienie wizji funkcjonowania spółki.

- Wiem, że jest mało czasu na przygotowanie planu funkcjonowania spółki, ale zamierzam przygotować go dwukierunkowo: plan finansowy i wizję kierunku rozwoju Szelmentu. Zrobię wszystko, by nasze województwo kojarzone było nie tylko z żubrami, ale i z Szelmentem. W tej spółce jest bardzo duży potencjał – zapowiedział Paweł Żuk.