Suwalski ratusz ogłosił dziś konkurs dotyczący  opracowania koncepcji architektonicznej budowy hali sportowo – widowiskowej w kompleksie sportowym przy ul. Zarzecze. W założeniu będzie miała pomieścić 2100 osób na widowni.

- Dostępność hal sportowych w Suwałkach jest bardzo ograniczona. Zapotrzebowanie jest o wiele większe niż możliwości jakimi dysonuje nasze miasto. Ponadto imprezy organizowane na hali OSiR mają coraz większy rozmach i cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim chętnym osobom uczestnictwa w danym wydarzeniu. - argumentował Czesław Renkiewicz

Nowa hala mieścić się będzie w kompleksie sportowym przy ul. Zarzecze. W założeniu będzie miała pomieścić 2100 osób na widowni. Obiekt ma spełniać między innymi wymogi, jakie stawia najwyższa siatkarska klasa rozgrywek w Polsce PlusLiga. Wybór akurat tego miejsca nie jest przypadkowy. Stadion piłkarski w przy Zarzeczu to w pełni uzbrojony w infrastrukturę kompleks. Dzięki inwestycji w tym miejscu Miasto Suwałki nie będzie musiało budować parkingów, sieci przyłączeniowych czy innej koniecznej przy tego typu obiektach infrastruktury.

Szacunki wskazują, że budowa hali sportowo-widowiskowej może kosztować 15- 20 milionów złotych. Połowę tych środków ratusz będzie chiał pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja przy dofinansowaniu zostałaby rozłożona na 2 lata i rozpoczęłaby się już w przyszłym roku.