Awans do Finału Mistrzostw Polski Młodzików wywalczył Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki. Tym samym suwalczanie są obecnie jednym z ośmiu najlepszych zespołów spośród 203 drużyn z całej Polski uczestniczących w rozgrywkach.

W pierwszym meczu Suwalczanie spotkali się z zespołem AZS 2020 Częstochowa. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 dla Częstochowy (25:18, 21:25, 15:13).

- W drugim meczu przeciwnikiem naszej drużyny był zespół gospodarzy Gwardia Wrocław - poinformował Bartosz Jasiński, wiceprezes Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki. Pierwszy set to bardzo spokojna gra SUKSS i wygrana naszej drużyny 25:20. Drugi set to istny siatkarski horror. W końcówce seta Wrocławianie prowadzili już 24:20. Jednak to nasza drużyna zachowała więcej spokoju. Świetne zagrywki Damiana Krakowskiego i spektakularne obrony naszego libero Dawida Rusaka pozwoliły wyrównać, a następnie wygrać drugi set 28:26 i całe spotkanie 2:0 - dodał Bartosz Jasiński.

Trzeci mecz był najważniejszy, gdyż był to mecz o awans do Finału Mistrzostw Polski pomiędzy SUKSS Suwałki a Maraton-LNG Świnoujście. Suwalczanie wyszli bardzo zmotywowani i w pierwszym secie rozbili przeciwników 25:22. Drugi set to próba charakterów. Zespół ze Świnoujścia prowadził już 17:13 i myślami był w tie-breaku. Jednak świetna gra całego zespołu i wsparcie kibiców, którymi byli rodzice naszych zawodników oraz były zawodnik SUKSS Rafał Jarząbski (brązowy medalista MP Młodzików z 1999 roku, były zawodnik PlusLigi), poderwały zespół do walki. Suwalczanie doprowadzili do stanu 17:17, aby następnie odskoczyć przeciwnikowi i wygrać set 25:20.

Trenerami Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki są Bartosz Jasiński oraz Artur Łabacz, natomiast zawodnikami: Jakub Hołubowicz (kapitan), Damian Krakowski, Jakub Zdancewicz, Bartosz Mikielski, Jakub Żuchowski, Mateusz Mendak, Dawid Rusak, Tomasz Zakrzewski, Patryk Kawko, Michał Jarmołowski, Seweryn Moczulewski oraz Grzegorz Zawadzki.

Ostatnim przygotowaniem naszych siatkarzy do Finału Mistrzostw Polski będzie Memoriał Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 6-7 maja w Ostrołęce. Wystartują w nim 24 zespoły z całej Polski.

Finał Mistrzostw Polski Młodzików rozegrany zostanie w dniach 20-22 maja w Człuchowie.