Ratusz powiadomi SMS-em o imprezie, utrudnieniu i awarii

sms urząd miasta suwałki

Suwalski urząd miasta uruchamia specjalny system komunikacji z mieszkańcami za pomocą SMS'ów. Dzięki specjalnej aplikacji, która od dziś jest dostępna na stronie ratusza, można będzie uzyskiwać wiadomości i informacje na temat najważniejszych spraw związanych z działalnością miasta.

- W Polsce wiele samorządów korzysta z takiej formy kontaktu ze swoimi mieszkańcami. Są to duże miasta jak i mniejsze gminy - ale też i miejscowości porównywalne do Suwałk. Chcemy być miastem nowoczesnym, korzystającym z nowinek technicznych dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej formy kontaktu z mieszkańcami - poinformował Czesław Renkiewicz.

Na początek mieszkańcy będą mogli zapisywać się do specjalnej bazy oraz oznaczyć, które kategorie wydarzeń bądź informacji ich interesują. Obecnie zainteresowani suwalczanie będą informowani o sprawach urzędowych, utrudnieniach komunikacyjnych i awariach, wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

By zarejestrować się w systemie należy kliknąć w baner znajdujący się na stronie głównej urzędu miejskiego po lewej stronie. Następnie zarejestrować się za pomocą formularza.

Jeżeli taka forma komunikacji spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan, w przyszłości będzie ona prawdopodobnie rozwijana o nowe formy i kategorie. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: