Ratusz powiadomi SMS-em o imprezie, utrudnieniu i awarii

sms urząd miasta suwałki

Suwalski urząd miasta uruchamia specjalny system komunikacji z mieszkańcami za pomocą SMS'ów. Dzięki specjalnej aplikacji, która od dziś jest dostępna na stronie ratusza, można będzie uzyskiwać wiadomości i informacje na temat najważniejszych spraw związanych z działalnością miasta.

- W Polsce wiele samorządów korzysta z takiej formy kontaktu ze swoimi mieszkańcami. Są to duże miasta jak i mniejsze gminy - ale też i miejscowości porównywalne do Suwałk. Chcemy być miastem nowoczesnym, korzystającym z nowinek technicznych dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej formy kontaktu z mieszkańcami - poinformował Czesław Renkiewicz.

Na początek mieszkańcy będą mogli zapisywać się do specjalnej bazy oraz oznaczyć, które kategorie wydarzeń bądź informacji ich interesują. Obecnie zainteresowani suwalczanie będą informowani o sprawach urzędowych, utrudnieniach komunikacyjnych i awariach, wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

By zarejestrować się w systemie należy kliknąć w baner znajdujący się na stronie głównej urzędu miejskiego po lewej stronie. Następnie zarejestrować się za pomocą formularza.

Jeżeli taka forma komunikacji spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan, w przyszłości będzie ona prawdopodobnie rozwijana o nowe formy i kategorie. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-wybijali-szyby-w-lokalach-i-probowali-sie-wlamac-policja-zatrzymala-trzech-nastolatkow

Wybijali szyby w lokalach i próbowali się włamać. Policja...

18-latka oraz dwóch 19-latków, którzy próbowali włamać się do trzech lokali handlowych na terenie Suwałk, zatrzymali policjanci. Nastolatkowie decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie oraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

 Suwałki: O tym się mówi: