Ratusz powiadomi SMS-em o imprezie, utrudnieniu i awarii

sms urząd miasta suwałki

Suwalski urząd miasta uruchamia specjalny system komunikacji z mieszkańcami za pomocą SMS'ów. Dzięki specjalnej aplikacji, która od dziś jest dostępna na stronie ratusza, można będzie uzyskiwać wiadomości i informacje na temat najważniejszych spraw związanych z działalnością miasta.

- W Polsce wiele samorządów korzysta z takiej formy kontaktu ze swoimi mieszkańcami. Są to duże miasta jak i mniejsze gminy - ale też i miejscowości porównywalne do Suwałk. Chcemy być miastem nowoczesnym, korzystającym z nowinek technicznych dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej formy kontaktu z mieszkańcami - poinformował Czesław Renkiewicz.

Na początek mieszkańcy będą mogli zapisywać się do specjalnej bazy oraz oznaczyć, które kategorie wydarzeń bądź informacji ich interesują. Obecnie zainteresowani suwalczanie będą informowani o sprawach urzędowych, utrudnieniach komunikacyjnych i awariach, wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

By zarejestrować się w systemie należy kliknąć w baner znajdujący się na stronie głównej urzędu miejskiego po lewej stronie. Następnie zarejestrować się za pomocą formularza.

Jeżeli taka forma komunikacji spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan, w przyszłości będzie ona prawdopodobnie rozwijana o nowe formy i kategorie. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: