Suwalski urząd miasta uruchamia specjalny system komunikacji z mieszkańcami za pomocą SMS'ów. Dzięki specjalnej aplikacji, która od dziś jest dostępna na stronie ratusza, można będzie uzyskiwać wiadomości i informacje na temat najważniejszych spraw związanych z działalnością miasta.

- W Polsce wiele samorządów korzysta z takiej formy kontaktu ze swoimi mieszkańcami. Są to duże miasta jak i mniejsze gminy - ale też i miejscowości porównywalne do Suwałk. Chcemy być miastem nowoczesnym, korzystającym z nowinek technicznych dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej formy kontaktu z mieszkańcami - poinformował Czesław Renkiewicz.

Na początek mieszkańcy będą mogli zapisywać się do specjalnej bazy oraz oznaczyć, które kategorie wydarzeń bądź informacji ich interesują. Obecnie zainteresowani suwalczanie będą informowani o sprawach urzędowych, utrudnieniach komunikacyjnych i awariach, wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

By zarejestrować się w systemie należy kliknąć w baner znajdujący się na stronie głównej urzędu miejskiego po lewej stronie. Następnie zarejestrować się za pomocą formularza.

Jeżeli taka forma komunikacji spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan, w przyszłości będzie ona prawdopodobnie rozwijana o nowe formy i kategorie.