Ratusz powiadomi SMS-em o imprezie, utrudnieniu i awarii

sms urząd miasta suwałki

Suwalski urząd miasta uruchamia specjalny system komunikacji z mieszkańcami za pomocą SMS'ów. Dzięki specjalnej aplikacji, która od dziś jest dostępna na stronie ratusza, można będzie uzyskiwać wiadomości i informacje na temat najważniejszych spraw związanych z działalnością miasta.

- W Polsce wiele samorządów korzysta z takiej formy kontaktu ze swoimi mieszkańcami. Są to duże miasta jak i mniejsze gminy - ale też i miejscowości porównywalne do Suwałk. Chcemy być miastem nowoczesnym, korzystającym z nowinek technicznych dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej formy kontaktu z mieszkańcami - poinformował Czesław Renkiewicz.

Na początek mieszkańcy będą mogli zapisywać się do specjalnej bazy oraz oznaczyć, które kategorie wydarzeń bądź informacji ich interesują. Obecnie zainteresowani suwalczanie będą informowani o sprawach urzędowych, utrudnieniach komunikacyjnych i awariach, wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

By zarejestrować się w systemie należy kliknąć w baner znajdujący się na stronie głównej urzędu miejskiego po lewej stronie. Następnie zarejestrować się za pomocą formularza.

Jeżeli taka forma komunikacji spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan, w przyszłości będzie ona prawdopodobnie rozwijana o nowe formy i kategorie. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: