Prezydent i radni niezadowoleni z odśnieżania miasta

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszono temat zimowego utrzymania dróg i chodników. Radni i prezydent stwierdzili, iż drogowcy nie poradzili sobie z odśnieżaniem.

- Ulice wyglądały tragicznie. Główne drogi odśnieżano natomiast osiedlowe uliczki wcale lub tylko jednorazowo. Również ronda były bardzo śliskie i oblodzone – powiedziała radna Irena Schabieńska.

Radna podczas swojej interpelacji zwróciła również uwagę na problem z zimowym utrzymaniem chodników. - Rozumiemy, że tam gdzie są posesje mieszkańcy odśnieżają je sami. Robią to lepiej lub gorzej, ale robią. Natomiast są chodniki, które nie biegną wzdłuż posesji jak na przykład te w kierunku dworca PKP. Porządek zrobiono dopiero dwa lub trzy dni temu – dodała Irena Schabieńska.

Słów krytyki nie szczędził również Czesław Renkiewicz. - Podzielam pogląd, który został tutaj przedstawiony. Służby sobie z tym nie poradziły. Zorganizowałem spotkanie i powiedziałem klika gorzkich słów co na ten temat sądzę. Wcześniej również telefonicznie interweniowałem u dyrektora, żeby zwiększono intensywność prac. Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni – powiedział prezydent Suwałk. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-wybijali-szyby-w-lokalach-i-probowali-sie-wlamac-policja-zatrzymala-trzech-nastolatkow

Wybijali szyby w lokalach i próbowali się włamać. Policja...

18-latka oraz dwóch 19-latków, którzy próbowali włamać się do trzech lokali handlowych na terenie Suwałk, zatrzymali policjanci. Nastolatkowie decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie oraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

 Suwałki: O tym się mówi: