Prezydent i radni niezadowoleni z odśnieżania miasta

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszono temat zimowego utrzymania dróg i chodników. Radni i prezydent stwierdzili, iż drogowcy nie poradzili sobie z odśnieżaniem.

- Ulice wyglądały tragicznie. Główne drogi odśnieżano natomiast osiedlowe uliczki wcale lub tylko jednorazowo. Również ronda były bardzo śliskie i oblodzone – powiedziała radna Irena Schabieńska.

Radna podczas swojej interpelacji zwróciła również uwagę na problem z zimowym utrzymaniem chodników. - Rozumiemy, że tam gdzie są posesje mieszkańcy odśnieżają je sami. Robią to lepiej lub gorzej, ale robią. Natomiast są chodniki, które nie biegną wzdłuż posesji jak na przykład te w kierunku dworca PKP. Porządek zrobiono dopiero dwa lub trzy dni temu – dodała Irena Schabieńska.

Słów krytyki nie szczędził również Czesław Renkiewicz. - Podzielam pogląd, który został tutaj przedstawiony. Służby sobie z tym nie poradziły. Zorganizowałem spotkanie i powiedziałem klika gorzkich słów co na ten temat sądzę. Wcześniej również telefonicznie interweniowałem u dyrektora, żeby zwiększono intensywność prac. Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni – powiedział prezydent Suwałk. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: