Prezydent i radni niezadowoleni z odśnieżania miasta

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszono temat zimowego utrzymania dróg i chodników. Radni i prezydent stwierdzili, iż drogowcy nie poradzili sobie z odśnieżaniem.

- Ulice wyglądały tragicznie. Główne drogi odśnieżano natomiast osiedlowe uliczki wcale lub tylko jednorazowo. Również ronda były bardzo śliskie i oblodzone – powiedziała radna Irena Schabieńska.

Radna podczas swojej interpelacji zwróciła również uwagę na problem z zimowym utrzymaniem chodników. - Rozumiemy, że tam gdzie są posesje mieszkańcy odśnieżają je sami. Robią to lepiej lub gorzej, ale robią. Natomiast są chodniki, które nie biegną wzdłuż posesji jak na przykład te w kierunku dworca PKP. Porządek zrobiono dopiero dwa lub trzy dni temu – dodała Irena Schabieńska.

Słów krytyki nie szczędził również Czesław Renkiewicz. - Podzielam pogląd, który został tutaj przedstawiony. Służby sobie z tym nie poradziły. Zorganizowałem spotkanie i powiedziałem klika gorzkich słów co na ten temat sądzę. Wcześniej również telefonicznie interweniowałem u dyrektora, żeby zwiększono intensywność prac. Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni – powiedział prezydent Suwałk. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: