Podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszono temat zimowego utrzymania dróg i chodników. Radni i prezydent stwierdzili, iż drogowcy nie poradzili sobie z odśnieżaniem.

- Ulice wyglądały tragicznie. Główne drogi odśnieżano natomiast osiedlowe uliczki wcale lub tylko jednorazowo. Również ronda były bardzo śliskie i oblodzone – powiedziała radna Irena Schabieńska.

Radna podczas swojej interpelacji zwróciła również uwagę na problem z zimowym utrzymaniem chodników. - Rozumiemy, że tam gdzie są posesje mieszkańcy odśnieżają je sami. Robią to lepiej lub gorzej, ale robią. Natomiast są chodniki, które nie biegną wzdłuż posesji jak na przykład te w kierunku dworca PKP. Porządek zrobiono dopiero dwa lub trzy dni temu – dodała Irena Schabieńska.

Słów krytyki nie szczędził również Czesław Renkiewicz. - Podzielam pogląd, który został tutaj przedstawiony. Służby sobie z tym nie poradziły. Zorganizowałem spotkanie i powiedziałem klika gorzkich słów co na ten temat sądzę. Wcześniej również telefonicznie interweniowałem u dyrektora, żeby zwiększono intensywność prac. Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni – powiedział prezydent Suwałk.