Prezydent i radni niezadowoleni z odśnieżania miasta

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszono temat zimowego utrzymania dróg i chodników. Radni i prezydent stwierdzili, iż drogowcy nie poradzili sobie z odśnieżaniem.

- Ulice wyglądały tragicznie. Główne drogi odśnieżano natomiast osiedlowe uliczki wcale lub tylko jednorazowo. Również ronda były bardzo śliskie i oblodzone – powiedziała radna Irena Schabieńska.

Radna podczas swojej interpelacji zwróciła również uwagę na problem z zimowym utrzymaniem chodników. - Rozumiemy, że tam gdzie są posesje mieszkańcy odśnieżają je sami. Robią to lepiej lub gorzej, ale robią. Natomiast są chodniki, które nie biegną wzdłuż posesji jak na przykład te w kierunku dworca PKP. Porządek zrobiono dopiero dwa lub trzy dni temu – dodała Irena Schabieńska.

Słów krytyki nie szczędził również Czesław Renkiewicz. - Podzielam pogląd, który został tutaj przedstawiony. Służby sobie z tym nie poradziły. Zorganizowałem spotkanie i powiedziałem klika gorzkich słów co na ten temat sądzę. Wcześniej również telefonicznie interweniowałem u dyrektora, żeby zwiększono intensywność prac. Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni – powiedział prezydent Suwałk. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: