Co powstanie na wyspie na Zalewie Arkadia?

wyspa zalew arkadia suwałki

Już w maju ma zostać oddany do użytku pomost nad Zalewem Arkadia. Wśród mieszkańców Suwałk pojawiły się jednak pytania, co powstanie na samej wyspie.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że został wyłoniony wykonawca, który zbuduje 80-metrowy pomost umożliwiający wejście na wyspę na Zalewie Arkadia. Od razu wśród mieszkańców pojawiły się pytania, co powstanie na wyspie, do której będzie prowadziła kładka.

- Po co ta kładka, skoro wyspa jest zarośnięta? Kto w ogóle tam będzie chodził? - takie pytania zadawali nam suwalczanie.

Wątpliwości rozwiewa Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, który poinformował nas, że wyspa zostanie zagospodarowana. Urząd miasta sfinansował wybudowanie pomostu, natomiast wyspą zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Obecnie OSiR pracuje nad koncepcją architektoniczną. Na wyspie powstaną alejki, ławki, oświetlenie oraz klomby kwiatów. Możliwe, że pojawi się również altanka - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

- Wyspa zostanie zagospodarowana mniej więcej równolegle z budową pomostu - dodał Kamil Sznel.


foto: geoportal

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-wybijali-szyby-w-lokalach-i-probowali-sie-wlamac-policja-zatrzymala-trzech-nastolatkow

Wybijali szyby w lokalach i próbowali się włamać. Policja...

18-latka oraz dwóch 19-latków, którzy próbowali włamać się do trzech lokali handlowych na terenie Suwałk, zatrzymali policjanci. Nastolatkowie decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie oraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

 Suwałki: O tym się mówi: