Co powstanie na wyspie na Zalewie Arkadia?

wyspa zalew arkadia suwałki

Już w maju ma zostać oddany do użytku pomost nad Zalewem Arkadia. Wśród mieszkańców Suwałk pojawiły się jednak pytania, co powstanie na samej wyspie.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że został wyłoniony wykonawca, który zbuduje 80-metrowy pomost umożliwiający wejście na wyspę na Zalewie Arkadia. Od razu wśród mieszkańców pojawiły się pytania, co powstanie na wyspie, do której będzie prowadziła kładka.

- Po co ta kładka, skoro wyspa jest zarośnięta? Kto w ogóle tam będzie chodził? - takie pytania zadawali nam suwalczanie.

Wątpliwości rozwiewa Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, który poinformował nas, że wyspa zostanie zagospodarowana. Urząd miasta sfinansował wybudowanie pomostu, natomiast wyspą zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Obecnie OSiR pracuje nad koncepcją architektoniczną. Na wyspie powstaną alejki, ławki, oświetlenie oraz klomby kwiatów. Możliwe, że pojawi się również altanka - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

- Wyspa zostanie zagospodarowana mniej więcej równolegle z budową pomostu - dodał Kamil Sznel.


foto: geoportal

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: