Co powstanie na wyspie na Zalewie Arkadia?

wyspa zalew arkadia suwałki

Już w maju ma zostać oddany do użytku pomost nad Zalewem Arkadia. Wśród mieszkańców Suwałk pojawiły się jednak pytania, co powstanie na samej wyspie.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że został wyłoniony wykonawca, który zbuduje 80-metrowy pomost umożliwiający wejście na wyspę na Zalewie Arkadia. Od razu wśród mieszkańców pojawiły się pytania, co powstanie na wyspie, do której będzie prowadziła kładka.

- Po co ta kładka, skoro wyspa jest zarośnięta? Kto w ogóle tam będzie chodził? - takie pytania zadawali nam suwalczanie.

Wątpliwości rozwiewa Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, który poinformował nas, że wyspa zostanie zagospodarowana. Urząd miasta sfinansował wybudowanie pomostu, natomiast wyspą zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Obecnie OSiR pracuje nad koncepcją architektoniczną. Na wyspie powstaną alejki, ławki, oświetlenie oraz klomby kwiatów. Możliwe, że pojawi się również altanka - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

- Wyspa zostanie zagospodarowana mniej więcej równolegle z budową pomostu - dodał Kamil Sznel.


foto: geoportal

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: