Co powstanie na wyspie na Zalewie Arkadia?

wyspa zalew arkadia suwałki

Już w maju ma zostać oddany do użytku pomost nad Zalewem Arkadia. Wśród mieszkańców Suwałk pojawiły się jednak pytania, co powstanie na samej wyspie.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że został wyłoniony wykonawca, który zbuduje 80-metrowy pomost umożliwiający wejście na wyspę na Zalewie Arkadia. Od razu wśród mieszkańców pojawiły się pytania, co powstanie na wyspie, do której będzie prowadziła kładka.

- Po co ta kładka, skoro wyspa jest zarośnięta? Kto w ogóle tam będzie chodził? - takie pytania zadawali nam suwalczanie.

Wątpliwości rozwiewa Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, który poinformował nas, że wyspa zostanie zagospodarowana. Urząd miasta sfinansował wybudowanie pomostu, natomiast wyspą zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Obecnie OSiR pracuje nad koncepcją architektoniczną. Na wyspie powstaną alejki, ławki, oświetlenie oraz klomby kwiatów. Możliwe, że pojawi się również altanka - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

- Wyspa zostanie zagospodarowana mniej więcej równolegle z budową pomostu - dodał Kamil Sznel.


foto: geoportal

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: