Ruszyła budowa obwodnicy Suwałk. Pracę rozpoczęli geodeci

obwodnica suwałk

Rozpoczęły się prace związane z budową obwodnicy Suwałk. Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała firmie Budimex plac budowy, a już dziś na terenie inwestycji pracę rozpoczęli geodeci.

- Przystępujemy do robót przygotowawczych takich jak prace geodezyjne, wyznaczenie granic inwestycji i pasa drogowego. Rozpoczynamy także roboty związane z wycinką drzew i krzewów, które potrwają do końca lutego oraz przystępujemy do wykonywania dróg technologicznych na terenie budowy, przygotowujemy tymczasową organizację ruchu i objazdy oraz wykonujemy badania sprawdzające geologię – poinformował Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji firmy Budimex.

Na placu budowy pojawi się także patrol saperski, który zajmie się sprawdzeniem terenu pod kątem niewybuchów i niewypałów.

Po 15 marca wykonawca rozpocznie przebudowę sieci i urządzeń obcych tj. wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych. Wtedy rozpoczną się również roboty mostowe związane z wykonaniem obiektów (roboty ziemne, roboty fundamentowe) oraz roboty drogowe (odhumusowanie, roboty ziemne, wykopy, nasypy).

Prawie 13-kilometrowa obwodnica Suwałk zostanie wykonana w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej i będzie przedłużeniem obwodnicy Augustowa. Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku. Jednak jak zapowiadają przedstawiciele firmy Budimex ten termin może ulec skróceniu.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: