Ruszyła budowa obwodnicy Suwałk. Pracę rozpoczęli geodeci

obwodnica suwałk

Rozpoczęły się prace związane z budową obwodnicy Suwałk. Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała firmie Budimex plac budowy, a już dziś na terenie inwestycji pracę rozpoczęli geodeci.

- Przystępujemy do robót przygotowawczych takich jak prace geodezyjne, wyznaczenie granic inwestycji i pasa drogowego. Rozpoczynamy także roboty związane z wycinką drzew i krzewów, które potrwają do końca lutego oraz przystępujemy do wykonywania dróg technologicznych na terenie budowy, przygotowujemy tymczasową organizację ruchu i objazdy oraz wykonujemy badania sprawdzające geologię – poinformował Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji firmy Budimex.

Na placu budowy pojawi się także patrol saperski, który zajmie się sprawdzeniem terenu pod kątem niewybuchów i niewypałów.

Po 15 marca wykonawca rozpocznie przebudowę sieci i urządzeń obcych tj. wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych. Wtedy rozpoczną się również roboty mostowe związane z wykonaniem obiektów (roboty ziemne, roboty fundamentowe) oraz roboty drogowe (odhumusowanie, roboty ziemne, wykopy, nasypy).

Prawie 13-kilometrowa obwodnica Suwałk zostanie wykonana w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej i będzie przedłużeniem obwodnicy Augustowa. Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku. Jednak jak zapowiadają przedstawiciele firmy Budimex ten termin może ulec skróceniu.

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: