Ruszył kolejny etap procesu beatyfikacyjnego księdza Kazimierza Hamerszmita

Kazimierz Hamerszmit suwałki

Rozpoczął się kolejny etap procesu beatyfikacyjnego księdza Kazimierza Hamerszmita. Wczoraj biskup Jerzy Mazur ustanowił trybunał diecezjalny odpowiedzialny za przeprowadzenie tego procesu.

Wczoraj w 21. rocznicę śmierci księdza Kazimierza Hamerszmita w konkatedrze pw. św. Aleksandra odbyła się publiczna sesja, podczas której Biskup Ełcki Jerzy Mazur ustanowi trybunał diecezjalny procesu beatyfikacyjnego, a następnie sprawował uroczystą Eucharystia o beatyfikację księdza Kazimierza.

Powołanie trybunału diecezjalnego jest kolejnym etapem procesu beatyfikacyjnego. Sprawdzi on zebrane dotychczas dokumenty i zbierze zeznania świadków.

- Zachęcam do osobistej modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu procesu i beatyfikacji Sługi Bożego. Wszelkie łaski, otrzymane od Boga za przyczyną księdza Kazimierza Hamerszmita proszę zgłaszać do Ełckiej Kurii Diecezjalnej - poinformował Romuald Kamiński, Biskup Pomocniczy Ełcki.

Ksiądz Kazimierz Hamerszmit urodził się 12 lutego 1916 roku we wsi Kołaki Kościelne koło Zambrowa. Święcenia kapłańskie przyjął 30 kwietnia 1939 roku w Łomży. Tego samego roku został pojmany i aresztowany przez Niemców, następnie więziony w obozach Soldau, Sachsenhausen i w Dachau. Tam był poddawany eksperymentom medycznym. W latach 1965-1986 był administratorem i proboszczem parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zmarł 5 lutego 1996 roku w Suwałkach.

- W lokalnym środowisku cieszył się wielkim szacunkiem, postrzegany jako człowiek dobroci i życzliwości. Jego gorliwość apostolska przejawiała się m.in. w ogromnym zaangażowaniu w głoszenie Słowa Bożego, umiłowaniu konfesjonału, trosce o katechizowanie dzieci i młodzieży, a także w trosce o biednych, chorych i ludzi w podeszłym wieku - można przeczytać na stronie Diecezji Ełckiej.Modlitwa o beatyfikację księdza Kazimierza Hamerszmita

Boże, pełen dobroci i miłosierdzia, Ty w osobie Jezusa Chrystusa dałeś wszystkim ludziom na ziemi najwspanialszy wzór życia w miłości. Twój sługa Ksiądz Kazimierz Hamerszmit żył miłością i ukazał swoim życiem, że komunia z Tobą objawia się poprzez trwanie w łasce uświęcającej, spełnianie w cichości dobrych uczynków i zgadzanie się z Twoją wolą, nawet w chwilach upokorzenia i cierpienia. Dla większej chwały Twojego majestatu i dla mojego duchowego pożytku, za jego wstawiennictwem udziel mi łaski………………, o którą Cię pokornie proszę. Spraw, aby dostąpił on chwały ołtarzy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-wybijali-szyby-w-lokalach-i-probowali-sie-wlamac-policja-zatrzymala-trzech-nastolatkow

Wybijali szyby w lokalach i próbowali się włamać. Policja...

18-latka oraz dwóch 19-latków, którzy próbowali włamać się do trzech lokali handlowych na terenie Suwałk, zatrzymali policjanci. Nastolatkowie decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie oraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

 Suwałki: O tym się mówi: