Ruszył kolejny etap procesu beatyfikacyjnego księdza Kazimierza Hamerszmita

Kazimierz Hamerszmit suwałki

Rozpoczął się kolejny etap procesu beatyfikacyjnego księdza Kazimierza Hamerszmita. Wczoraj biskup Jerzy Mazur ustanowił trybunał diecezjalny odpowiedzialny za przeprowadzenie tego procesu.

Wczoraj w 21. rocznicę śmierci księdza Kazimierza Hamerszmita w konkatedrze pw. św. Aleksandra odbyła się publiczna sesja, podczas której Biskup Ełcki Jerzy Mazur ustanowi trybunał diecezjalny procesu beatyfikacyjnego, a następnie sprawował uroczystą Eucharystia o beatyfikację księdza Kazimierza.

Powołanie trybunału diecezjalnego jest kolejnym etapem procesu beatyfikacyjnego. Sprawdzi on zebrane dotychczas dokumenty i zbierze zeznania świadków.

- Zachęcam do osobistej modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu procesu i beatyfikacji Sługi Bożego. Wszelkie łaski, otrzymane od Boga za przyczyną księdza Kazimierza Hamerszmita proszę zgłaszać do Ełckiej Kurii Diecezjalnej - poinformował Romuald Kamiński, Biskup Pomocniczy Ełcki.

Ksiądz Kazimierz Hamerszmit urodził się 12 lutego 1916 roku we wsi Kołaki Kościelne koło Zambrowa. Święcenia kapłańskie przyjął 30 kwietnia 1939 roku w Łomży. Tego samego roku został pojmany i aresztowany przez Niemców, następnie więziony w obozach Soldau, Sachsenhausen i w Dachau. Tam był poddawany eksperymentom medycznym. W latach 1965-1986 był administratorem i proboszczem parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zmarł 5 lutego 1996 roku w Suwałkach.

- W lokalnym środowisku cieszył się wielkim szacunkiem, postrzegany jako człowiek dobroci i życzliwości. Jego gorliwość apostolska przejawiała się m.in. w ogromnym zaangażowaniu w głoszenie Słowa Bożego, umiłowaniu konfesjonału, trosce o katechizowanie dzieci i młodzieży, a także w trosce o biednych, chorych i ludzi w podeszłym wieku - można przeczytać na stronie Diecezji Ełckiej.Modlitwa o beatyfikację księdza Kazimierza Hamerszmita

Boże, pełen dobroci i miłosierdzia, Ty w osobie Jezusa Chrystusa dałeś wszystkim ludziom na ziemi najwspanialszy wzór życia w miłości. Twój sługa Ksiądz Kazimierz Hamerszmit żył miłością i ukazał swoim życiem, że komunia z Tobą objawia się poprzez trwanie w łasce uświęcającej, spełnianie w cichości dobrych uczynków i zgadzanie się z Twoją wolą, nawet w chwilach upokorzenia i cierpienia. Dla większej chwały Twojego majestatu i dla mojego duchowego pożytku, za jego wstawiennictwem udziel mi łaski………………, o którą Cię pokornie proszę. Spraw, aby dostąpił on chwały ołtarzy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: