Na Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej pojawi się asfalt

Wrocławska, Legnicka i Katowicka – to ulice, które doczekają się w najbliższym czasie przebudowy. Przetarg na ich realizację ogłosił właśnie suwalski urząd miasta. Zaplanowano, że budowa zostanie podzielona na dwa etapy, a całość robót zakończy się 30 września 2018 roku.

Suwalski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie ulic Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 21 lutego. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, a także wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej. Tylko w tym roku na przebudowę tych ulic zaplanowano przeznaczyć ponad milion złotych.

 

- Konsekwentnie inwestujemy w utwardzenie kolejnych ulic osiedlowych w Suwałkach. Kolejność ich realizacji wynika z przyjętego przez Komisję Strategii i Rozwoju Programu Budowy Dróg Osiedlowych w Suwałkach. Tylko w ostatnich kilku latach na osiedlu Hańcza w utwardzenie ulic miasto Suwałki zainwestowało ponad 12 milionów złotych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: