Na Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej pojawi się asfalt

Wrocławska, Legnicka i Katowicka – to ulice, które doczekają się w najbliższym czasie przebudowy. Przetarg na ich realizację ogłosił właśnie suwalski urząd miasta. Zaplanowano, że budowa zostanie podzielona na dwa etapy, a całość robót zakończy się 30 września 2018 roku.

Suwalski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie ulic Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 21 lutego. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, a także wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej. Tylko w tym roku na przebudowę tych ulic zaplanowano przeznaczyć ponad milion złotych.

 

- Konsekwentnie inwestujemy w utwardzenie kolejnych ulic osiedlowych w Suwałkach. Kolejność ich realizacji wynika z przyjętego przez Komisję Strategii i Rozwoju Programu Budowy Dróg Osiedlowych w Suwałkach. Tylko w ostatnich kilku latach na osiedlu Hańcza w utwardzenie ulic miasto Suwałki zainwestowało ponad 12 milionów złotych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: