Na Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej pojawi się asfalt

Wrocławska, Legnicka i Katowicka – to ulice, które doczekają się w najbliższym czasie przebudowy. Przetarg na ich realizację ogłosił właśnie suwalski urząd miasta. Zaplanowano, że budowa zostanie podzielona na dwa etapy, a całość robót zakończy się 30 września 2018 roku.

Suwalski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie ulic Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 21 lutego. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, a także wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej. Tylko w tym roku na przebudowę tych ulic zaplanowano przeznaczyć ponad milion złotych.

 

- Konsekwentnie inwestujemy w utwardzenie kolejnych ulic osiedlowych w Suwałkach. Kolejność ich realizacji wynika z przyjętego przez Komisję Strategii i Rozwoju Programu Budowy Dróg Osiedlowych w Suwałkach. Tylko w ostatnich kilku latach na osiedlu Hańcza w utwardzenie ulic miasto Suwałki zainwestowało ponad 12 milionów złotych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: