Wrocławska, Legnicka i Katowicka – to ulice, które doczekają się w najbliższym czasie przebudowy. Przetarg na ich realizację ogłosił właśnie suwalski urząd miasta. Zaplanowano, że budowa zostanie podzielona na dwa etapy, a całość robót zakończy się 30 września 2018 roku.

Suwalski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie ulic Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 21 lutego. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, a także wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej. Tylko w tym roku na przebudowę tych ulic zaplanowano przeznaczyć ponad milion złotych.

 

- Konsekwentnie inwestujemy w utwardzenie kolejnych ulic osiedlowych w Suwałkach. Kolejność ich realizacji wynika z przyjętego przez Komisję Strategii i Rozwoju Programu Budowy Dróg Osiedlowych w Suwałkach. Tylko w ostatnich kilku latach na osiedlu Hańcza w utwardzenie ulic miasto Suwałki zainwestowało ponad 12 milionów złotych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.