Zespół Szkół nr 10 przejdzie termomodernizację (wizualizacje)

zs10 ocieplenie suwałki

Budynek Zespołu Szkół nr 10 jeszcze w tym roku doczeka się termomodernizacji. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ponad miliona złotych.

Inicjatywę zmiany kolorystyki elewacji ZS nr 10 rozpoczął Suwalczanin Adrian Piekarski we współpracy z Piotrem Frączkiem na co dzień współpracującym z Towarzystwem Miasta Upiększania Wrocławia. Wykonali to zupełnie za darmo. Opracowaną koncepcję kolorystyki elewacji w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach Suwalczanin złożył jako propozycję do realizacji w suwalskim Urzędzie Miejskim.

Cała sytuacja miała miejsce w grudniu 2015 roku. Urząd Miejski w Suwałkach, który dysponował już dokumentacją techniczną dotyczącą termomodernizacji szkoły poprosił o wyrażenie opinii społeczności szkolnej. W szkole przeprowadzono głosowanie. Swoją opinię wyraziło 465 osób. 251 głosów oddano na koncepcję Adriana Piekarskiego, a 207 na projekt elewacji z dokumentacji technicznej, którą dysponował Urząd Miejski w Suwałkach.

- Teraz przychodzi pora realizacji tej inwestycji. Miasto Suwałki bardzo długo starało się o jej dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2017 r. zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic i cokołu, ścian zewnętrznych nadziemia, stropu i podciągów, regulacja instalacji wewnętrznych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wartość całkowita inwestycji to 3 828 969 złotych. W 2017 roku zaplanowano wykonanie robót na poziomie blisko 2 milionów złotych. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 1 049 000 złotych. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: