Zespół Szkół nr 10 przejdzie termomodernizację (wizualizacje)

zs10 ocieplenie suwałki

Budynek Zespołu Szkół nr 10 jeszcze w tym roku doczeka się termomodernizacji. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ponad miliona złotych.

Inicjatywę zmiany kolorystyki elewacji ZS nr 10 rozpoczął Suwalczanin Adrian Piekarski we współpracy z Piotrem Frączkiem na co dzień współpracującym z Towarzystwem Miasta Upiększania Wrocławia. Wykonali to zupełnie za darmo. Opracowaną koncepcję kolorystyki elewacji w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach Suwalczanin złożył jako propozycję do realizacji w suwalskim Urzędzie Miejskim.

Cała sytuacja miała miejsce w grudniu 2015 roku. Urząd Miejski w Suwałkach, który dysponował już dokumentacją techniczną dotyczącą termomodernizacji szkoły poprosił o wyrażenie opinii społeczności szkolnej. W szkole przeprowadzono głosowanie. Swoją opinię wyraziło 465 osób. 251 głosów oddano na koncepcję Adriana Piekarskiego, a 207 na projekt elewacji z dokumentacji technicznej, którą dysponował Urząd Miejski w Suwałkach.

- Teraz przychodzi pora realizacji tej inwestycji. Miasto Suwałki bardzo długo starało się o jej dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2017 r. zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic i cokołu, ścian zewnętrznych nadziemia, stropu i podciągów, regulacja instalacji wewnętrznych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wartość całkowita inwestycji to 3 828 969 złotych. W 2017 roku zaplanowano wykonanie robót na poziomie blisko 2 milionów złotych. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 1 049 000 złotych. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: