Zespół Szkół nr 10 przejdzie termomodernizację (wizualizacje)

zs10 ocieplenie suwałki

Budynek Zespołu Szkół nr 10 jeszcze w tym roku doczeka się termomodernizacji. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ponad miliona złotych.

Inicjatywę zmiany kolorystyki elewacji ZS nr 10 rozpoczął Suwalczanin Adrian Piekarski we współpracy z Piotrem Frączkiem na co dzień współpracującym z Towarzystwem Miasta Upiększania Wrocławia. Wykonali to zupełnie za darmo. Opracowaną koncepcję kolorystyki elewacji w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach Suwalczanin złożył jako propozycję do realizacji w suwalskim Urzędzie Miejskim.

Cała sytuacja miała miejsce w grudniu 2015 roku. Urząd Miejski w Suwałkach, który dysponował już dokumentacją techniczną dotyczącą termomodernizacji szkoły poprosił o wyrażenie opinii społeczności szkolnej. W szkole przeprowadzono głosowanie. Swoją opinię wyraziło 465 osób. 251 głosów oddano na koncepcję Adriana Piekarskiego, a 207 na projekt elewacji z dokumentacji technicznej, którą dysponował Urząd Miejski w Suwałkach.

- Teraz przychodzi pora realizacji tej inwestycji. Miasto Suwałki bardzo długo starało się o jej dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2017 r. zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic i cokołu, ścian zewnętrznych nadziemia, stropu i podciągów, regulacja instalacji wewnętrznych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wartość całkowita inwestycji to 3 828 969 złotych. W 2017 roku zaplanowano wykonanie robót na poziomie blisko 2 milionów złotych. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 1 049 000 złotych. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-wybijali-szyby-w-lokalach-i-probowali-sie-wlamac-policja-zatrzymala-trzech-nastolatkow

Wybijali szyby w lokalach i próbowali się włamać. Policja...

18-latka oraz dwóch 19-latków, którzy próbowali włamać się do trzech lokali handlowych na terenie Suwałk, zatrzymali policjanci. Nastolatkowie decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie oraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

 Suwałki: O tym się mówi: