Zespół Szkół nr 10 przejdzie termomodernizację (wizualizacje)

zs10 ocieplenie suwałki

Budynek Zespołu Szkół nr 10 jeszcze w tym roku doczeka się termomodernizacji. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ponad miliona złotych.

Inicjatywę zmiany kolorystyki elewacji ZS nr 10 rozpoczął Suwalczanin Adrian Piekarski we współpracy z Piotrem Frączkiem na co dzień współpracującym z Towarzystwem Miasta Upiększania Wrocławia. Wykonali to zupełnie za darmo. Opracowaną koncepcję kolorystyki elewacji w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach Suwalczanin złożył jako propozycję do realizacji w suwalskim Urzędzie Miejskim.

Cała sytuacja miała miejsce w grudniu 2015 roku. Urząd Miejski w Suwałkach, który dysponował już dokumentacją techniczną dotyczącą termomodernizacji szkoły poprosił o wyrażenie opinii społeczności szkolnej. W szkole przeprowadzono głosowanie. Swoją opinię wyraziło 465 osób. 251 głosów oddano na koncepcję Adriana Piekarskiego, a 207 na projekt elewacji z dokumentacji technicznej, którą dysponował Urząd Miejski w Suwałkach.

- Teraz przychodzi pora realizacji tej inwestycji. Miasto Suwałki bardzo długo starało się o jej dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2017 r. zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic i cokołu, ścian zewnętrznych nadziemia, stropu i podciągów, regulacja instalacji wewnętrznych - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wartość całkowita inwestycji to 3 828 969 złotych. W 2017 roku zaplanowano wykonanie robót na poziomie blisko 2 milionów złotych. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 1 049 000 złotych. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: