Umowa na przebudowę ulicy Kolejowej i Północnej. Jezdnia ma być gotowa we wrześniu

kolejowa północna suwałki

Ulice Kolejowa i Północna doczekają się przebudowy. Dziś prezydent Suwałk podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym. Prace mają zakończyć się do końca września.

Na ulicy Kolejowej i Północnej na odcinku od ulicy Świerkowej do ulicy Wileńskiej zostanie utworzona nowa jezdnia. Dodatkowo prace zakładają budowę chodników dla pieszych, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej kanalizacji, a także budowę kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej.

Cała inwestycja pochłonie 2.641.000 złotych, a prace zgodnie z przetargiem mają zostać zakończone do 30 września 2017 roku, jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: