Umowa na przebudowę ulicy Kolejowej i Północnej. Jezdnia ma być gotowa we wrześniu

kolejowa północna suwałki

Ulice Kolejowa i Północna doczekają się przebudowy. Dziś prezydent Suwałk podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym. Prace mają zakończyć się do końca września.

Na ulicy Kolejowej i Północnej na odcinku od ulicy Świerkowej do ulicy Wileńskiej zostanie utworzona nowa jezdnia. Dodatkowo prace zakładają budowę chodników dla pieszych, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej kanalizacji, a także budowę kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej.

Cała inwestycja pochłonie 2.641.000 złotych, a prace zgodnie z przetargiem mają zostać zakończone do 30 września 2017 roku, jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: