Umowa na przebudowę ulicy Kolejowej i Północnej. Jezdnia ma być gotowa we wrześniu

kolejowa północna suwałki

Ulice Kolejowa i Północna doczekają się przebudowy. Dziś prezydent Suwałk podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym. Prace mają zakończyć się do końca września.

Na ulicy Kolejowej i Północnej na odcinku od ulicy Świerkowej do ulicy Wileńskiej zostanie utworzona nowa jezdnia. Dodatkowo prace zakładają budowę chodników dla pieszych, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej kanalizacji, a także budowę kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnej.

Cała inwestycja pochłonie 2.641.000 złotych, a prace zgodnie z przetargiem mają zostać zakończone do 30 września 2017 roku, jednak wykonawca deklaruje, że skróci ten czas o 20 dni.

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: