Powstała fundacja wspierająca suwalski PWSZ

pwsz suwałki

Powstała fundacja na rzecz rozwoju suwalskiego PWSZ. Organizacja będzie wspierać finansowo inicjatywy naukowe i kulturalne, promować osiągnięcia uczelni oraz rozwijać przedsiębiorczość studentów.

Fundacja, która została ustanowiona z woli Senatu PWSZ będzie finansować stypendia i nagrody dla studentów PWSZ w Suwałkach, organizować konferencje i seminaria, wydarzenia kulturalne i okolicznościowe mające na celu promocje uczelni, publikować wydawnictwa wspierające realizację celów statutowych, a także organizować i finansować rozwój kadry dydaktycznej w tym staże i stypendia zagraniczne nauczycieli.

Dodatkowo fundacja może ustanawiać oraz przyznawać odznaki, medale honorowe, nagrody i wyróżnienia osobom zasłużonym dla fundacji oraz Uczelni. Statutowym celem jest natomiast działanie na rzecz zaspokajania potrzeb naukowych, oświatowo-wychowawczych, kulturalnych oraz sportowych.

Dochody fundacji będą pochodzić z darowizn, spadków, zapisów, dotacji i subwencji oraz grantów, dochodów ze zbiórek i imprez publicznych, dochodów z majątku fundacji oraz środków przekazanych z 1% podatku.

W zarządzie fundacji zasiedli Robert Szczęsny oraz Łukasz Kodzis. Natomiast do rady fundacji należą natomiast dr Marta Wiszniewska oraz Zbigniew Mackiewicz. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: