Powstała fundacja wspierająca suwalski PWSZ

pwsz suwałki

Powstała fundacja na rzecz rozwoju suwalskiego PWSZ. Organizacja będzie wspierać finansowo inicjatywy naukowe i kulturalne, promować osiągnięcia uczelni oraz rozwijać przedsiębiorczość studentów.

Fundacja, która została ustanowiona z woli Senatu PWSZ będzie finansować stypendia i nagrody dla studentów PWSZ w Suwałkach, organizować konferencje i seminaria, wydarzenia kulturalne i okolicznościowe mające na celu promocje uczelni, publikować wydawnictwa wspierające realizację celów statutowych, a także organizować i finansować rozwój kadry dydaktycznej w tym staże i stypendia zagraniczne nauczycieli.

Dodatkowo fundacja może ustanawiać oraz przyznawać odznaki, medale honorowe, nagrody i wyróżnienia osobom zasłużonym dla fundacji oraz Uczelni. Statutowym celem jest natomiast działanie na rzecz zaspokajania potrzeb naukowych, oświatowo-wychowawczych, kulturalnych oraz sportowych.

Dochody fundacji będą pochodzić z darowizn, spadków, zapisów, dotacji i subwencji oraz grantów, dochodów ze zbiórek i imprez publicznych, dochodów z majątku fundacji oraz środków przekazanych z 1% podatku.

W zarządzie fundacji zasiedli Robert Szczęsny oraz Łukasz Kodzis. Natomiast do rady fundacji należą natomiast dr Marta Wiszniewska oraz Zbigniew Mackiewicz. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


zaginela-7-latka-szukalo-ja-kilkunastu-policjantow

Zaginęła 7-latka. Szukało ją kilkunastu...

Zaginionej 7-latki szukali wczoraj suwalscy policjanci. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Zaniepokojona matka sprawdziła okoliczny teren i powiadomiła policję. Po godzinie poszukiwań 7-latkę na Placu Marii Konopnickiej zauważył jeden z patroli.

 Suwałki: O tym się mówi: