Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie pielgrzymka, ale wyzwanie samotnej, nocnej wędrówki przeżywanej indywidualnie w milczeniu, gdzie człowiek zdany jest wyłącznie na własne siły.

Suwalsko-Augustowska Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 7 kwietnia Mszą Świętą o godzinie 21:20 w Konkatedrze Św. Aleksandra. Następnie każdy w swoim tempie, indywidualnie i w milczeniu wyruszy na szklak w kierunku Augustowa do Kaplicy Jezusa Klęczącego. W sumie uczestnicy będą mieli do przejścia 44 kilometry.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa ma formę rajdu terenowego, gdzie uczestnik otrzymuję mapę i rozważania 14 stacji męki Jezusa. Podczas EDK oprócz oczywistych stanów fizycznych - doświadczenia bólu, zmęczenia, słabości, ćwiczymy naszego ducha do otwartości na Boga i Jego Plan dla naszego życia. Dla wielu uczestników jest to zwrot w przeżywaniu swojego człowieczeństwa - przez pryzmat wiary - informują organizatorzy.

Aby zapisać się wystarczy wejść na www.edk.org.pl wybrać nasz rejon i zarejestrować się. W dniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od godziny 20:00 w salce parafialnej przy Konkatedrze Św. Aleksandra będzie można odebrać pakiet startowy.