Zniknie ulica Buczka. Mieszkańcy zadecydowali o nowej nazwie

Raczkowska zamiast buczka suwałki

376 ankiet wypełnili osoby mieszkające przy ulicy Buczka. Głosowanie dotyczyło zmiany nazwy tej ulicy w związku z przyjętą przez Sejm ustawą o dekomunizacji. Zdecydowana większość oddała swój głos na dawną nazwę, czyli ul. Raczkowską.

Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej określa, że na zastosowanie się do jej zapisów samorządy lokalne w całym kraju mają czas do 2 września 2017 roku.

7 marca Czesław Renkiewicz spotkał się z mieszkańcami ulicy Mariana Buczka. Deklarowani oni, że najchętniej wróciliby do dawnej nazwy swojej ulicy, czyli ul. Raczkowskiej. Padły wtedy też propozycje ulicy Żołnierskiej oraz Rotmistrza Witodla Pileckiego.

Dlatego też w drodze dyskusji postanowiono, że zostanie przyjęty podobny model jak w przypadku ul. XXX- lecia PRL. Mieszkańcy głosując zdecydują o nowej nazwie.

Ogólnie wpłynęło 376 ankiet, w tym 4 ankiety były nieważne (nie zaznaczono żadnej propozycji). Wyniki sondy przedstawiają się następująco:

Raczkowska – 262

Żołnierska – 50

Rotmistrza Witolda Pileckiego – 34

 

Wiadomości


wybory-miss-suwalki-szukaja-najpiekniejszej-suwalczanki-w-sobote-casting

Szukają najpiękniejszej suwalczanki. W sobotę...

Dziewczyn, które chciałyby powalczyć o koronę Najpiękniejszej Suwalczanki, poszukują organizatorzy pierwszej gali Wyborów Miss Suwałk. W sobotę (29 lipca) odbędzie się casting, który wyłoni finalistki. Na eliminacje mogą zgłaszać się dziewczyny od 16 do 25...

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


na-strefe-pracownicy-pojada-nowym-autobusem-i-sciezka-rowerowa

Na strefę pracownicy pojadą nowym autobusem i ścieżką...

Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


dachowanie-w-wiatroluzy-trzy-osoby-trafily-do-szpitala

Dachowanie w Wiatrołuży. Trzy osoby trafiły do...

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Wiatrołuża. Na zakręcie drogi dachował samochód osobowy. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko.

 Suwałki: O tym się mówi: