Zniknie ulica Buczka. Mieszkańcy zadecydowali o nowej nazwie

Raczkowska zamiast buczka suwałki

376 ankiet wypełnili osoby mieszkające przy ulicy Buczka. Głosowanie dotyczyło zmiany nazwy tej ulicy w związku z przyjętą przez Sejm ustawą o dekomunizacji. Zdecydowana większość oddała swój głos na dawną nazwę, czyli ul. Raczkowską.

Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej określa, że na zastosowanie się do jej zapisów samorządy lokalne w całym kraju mają czas do 2 września 2017 roku.

7 marca Czesław Renkiewicz spotkał się z mieszkańcami ulicy Mariana Buczka. Deklarowani oni, że najchętniej wróciliby do dawnej nazwy swojej ulicy, czyli ul. Raczkowskiej. Padły wtedy też propozycje ulicy Żołnierskiej oraz Rotmistrza Witodla Pileckiego.

Dlatego też w drodze dyskusji postanowiono, że zostanie przyjęty podobny model jak w przypadku ul. XXX- lecia PRL. Mieszkańcy głosując zdecydują o nowej nazwie.

Ogólnie wpłynęło 376 ankiet, w tym 4 ankiety były nieważne (nie zaznaczono żadnej propozycji). Wyniki sondy przedstawiają się następująco:

Raczkowska – 262

Żołnierska – 50

Rotmistrza Witolda Pileckiego – 34

 

Wiadomości


festiwal-smakow-food-truckow-po-raz-pierwszy-w-suwalkach

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w...

W dniach 7 i 8 października na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: