Zniknie ulica Buczka. Mieszkańcy zadecydowali o nowej nazwie

Raczkowska zamiast buczka suwałki

376 ankiet wypełnili osoby mieszkające przy ulicy Buczka. Głosowanie dotyczyło zmiany nazwy tej ulicy w związku z przyjętą przez Sejm ustawą o dekomunizacji. Zdecydowana większość oddała swój głos na dawną nazwę, czyli ul. Raczkowską.

Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej określa, że na zastosowanie się do jej zapisów samorządy lokalne w całym kraju mają czas do 2 września 2017 roku.

7 marca Czesław Renkiewicz spotkał się z mieszkańcami ulicy Mariana Buczka. Deklarowani oni, że najchętniej wróciliby do dawnej nazwy swojej ulicy, czyli ul. Raczkowskiej. Padły wtedy też propozycje ulicy Żołnierskiej oraz Rotmistrza Witodla Pileckiego.

Dlatego też w drodze dyskusji postanowiono, że zostanie przyjęty podobny model jak w przypadku ul. XXX- lecia PRL. Mieszkańcy głosując zdecydują o nowej nazwie.

Ogólnie wpłynęło 376 ankiet, w tym 4 ankiety były nieważne (nie zaznaczono żadnej propozycji). Wyniki sondy przedstawiają się następująco:

Raczkowska – 262

Żołnierska – 50

Rotmistrza Witolda Pileckiego – 34

 

Wiadomości


sld-rozda-suwalczanom-konstytucje

SLD rozda suwalczanom Konstytucje

Wczoraj minęło 20 lat od przyjęcia w ogólnopolskim referendum aktualnie obowiązującej Konstytucji RP. Obchody z tej okazji zapanował suwalski Sojusz Lewicy Demokratycznej. Suwalczanie otrzymają egzemplarze Konstytucji, dowiedzą się jak powstawała oraz co wnosi do naszego...

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: