KEYS

Zniknie ulica Buczka. Mieszkańcy zadecydowali o nowej nazwie

Raczkowska zamiast buczka suwałki

376 ankiet wypełnili osoby mieszkające przy ulicy Buczka. Głosowanie dotyczyło zmiany nazwy tej ulicy w związku z przyjętą przez Sejm ustawą o dekomunizacji. Zdecydowana większość oddała swój głos na dawną nazwę, czyli ul. Raczkowską.

Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej określa, że na zastosowanie się do jej zapisów samorządy lokalne w całym kraju mają czas do 2 września 2017 roku.

7 marca Czesław Renkiewicz spotkał się z mieszkańcami ulicy Mariana Buczka. Deklarowani oni, że najchętniej wróciliby do dawnej nazwy swojej ulicy, czyli ul. Raczkowskiej. Padły wtedy też propozycje ulicy Żołnierskiej oraz Rotmistrza Witodla Pileckiego.

Dlatego też w drodze dyskusji postanowiono, że zostanie przyjęty podobny model jak w przypadku ul. XXX- lecia PRL. Mieszkańcy głosując zdecydują o nowej nazwie.

Ogólnie wpłynęło 376 ankiet, w tym 4 ankiety były nieważne (nie zaznaczono żadnej propozycji). Wyniki sondy przedstawiają się następująco:

Raczkowska – 262

Żołnierska – 50

Rotmistrza Witolda Pileckiego – 34

 

Wiadomości


dostali-8-000-zlotych-za-prace-dyplomowe

Dostali 8.000 złotych za prace dyplomowe

Dziś odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Suwałkami. W sumie na nagrody suwalski ratusz przeznaczył 8000 złotych.

slider warsztaty gospel 2017

Sport


slepsk-suwalki-wiceliderem-i-ligi

Ślepsk Suwałki wiceliderem I ligi

Siatkarze Ślepska Suwałki zajęli drugie miejsce w I Lidze Męskiej Piłki Siatkowej. To największy sukces w historii męskiej siatkówki zarówno w Suwałkach, jak i w województwie podlaskim.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-kolizja-przy-plazie-33-latek-nie-ustapil-pierwszenstwa

Kolizja przy Plazie. 33-latek nie ustąpił...

Zderzeniem pojazdów zakończyło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Dwernickiego i Noniewicza. 33-latek, który spowodował kolizję, został ukarany mandatem karnym.

 Suwałki: O tym się mówi: