Wielki termometr okazał się wielką klapą?

termometr suwałki

Minęły cztery miesiące od hucznego odsłonięcia ogromnego termometru na ścianie kamienicy na rogu ulic Kościuszki i Chłodnej. Suwalczanie dzięki inwestycji mogą sprawdzić, jaka jest temperatura. Jednak w ostatnie słoneczne dni wiele z nich jest zaskoczona pomiarami termometru.

33°C – tyle wskazywał termometr w ostatnią sobotę. Wszystko dlatego, że został umieszczony na nasłonecznionej ścianie kamienicy. Jeszcze przed jego montażem użytkownicy naszego portalu zgłaszali, że źle wybrano lokalizację termometru i słońce znacząco wpłynie na jego pomiary. Mimo to, miejsca inwestycji nie zmieniono.

O wyjaśnienia poprosiliśmy suwalski urząd miasta.  Jadąc ulicą Kościuszki, sam zwróciłem uwagę na tę temperaturę – poinformował Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Suwałk.  Już wcześniej zwracaliśmy uwagę firmie, która montowała termometr na ten fakt. Miała tą sprawą się zająć  dodał Sznel.

Wykonawca poinformował jednak urząd miasta, że termometr nie wskazuje źle temperatury i nie jest zepsuty. Dodał, że ten termometr jest elementem promocyjnym naszego miasta, a nie stacją pogody.

 Na wyświetlaną temperaturę wpływ ma również mur budynku, który mimo zachowanej wentylacji między całą konstrukcją a ścianą kamienicy, nagrzewa się i oddaje ciepło - poinformował wykonawca.

Z tego wynika, że termometr jest, ale nie należy się sugerować jego wskazaniami, na które w tym przypadku wpływ ma wiele czynników. 

Wiadomości


dostali-8-000-zlotych-za-prace-dyplomowe

Dostali 8.000 złotych za prace dyplomowe

Dziś odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Suwałkami. W sumie na nagrody suwalski ratusz przeznaczył 8000 złotych.

slider warsztaty gospel 2017

Sport


slepsk-suwalki-wiceliderem-i-ligi

Ślepsk Suwałki wiceliderem I ligi

Siatkarze Ślepska Suwałki zajęli drugie miejsce w I Lidze Męskiej Piłki Siatkowej. To największy sukces w historii męskiej siatkówki zarówno w Suwałkach, jak i w województwie podlaskim.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-kolizja-przy-plazie-33-latek-nie-ustapil-pierwszenstwa

Kolizja przy Plazie. 33-latek nie ustąpił...

Zderzeniem pojazdów zakończyło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Dwernickiego i Noniewicza. 33-latek, który spowodował kolizję, został ukarany mandatem karnym.

 Suwałki: O tym się mówi: