Wielki termometr okazał się wielką klapą?

termometr suwałki

Minęły cztery miesiące od hucznego odsłonięcia ogromnego termometru na ścianie kamienicy na rogu ulic Kościuszki i Chłodnej. Suwalczanie dzięki inwestycji mogą sprawdzić, jaka jest temperatura. Jednak w ostatnie słoneczne dni wiele z nich jest zaskoczona pomiarami termometru.

33°C – tyle wskazywał termometr w ostatnią sobotę. Wszystko dlatego, że został umieszczony na nasłonecznionej ścianie kamienicy. Jeszcze przed jego montażem użytkownicy naszego portalu zgłaszali, że źle wybrano lokalizację termometru i słońce znacząco wpłynie na jego pomiary. Mimo to, miejsca inwestycji nie zmieniono.

O wyjaśnienia poprosiliśmy suwalski urząd miasta.  Jadąc ulicą Kościuszki, sam zwróciłem uwagę na tę temperaturę – poinformował Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Suwałk.  Już wcześniej zwracaliśmy uwagę firmie, która montowała termometr na ten fakt. Miała tą sprawą się zająć  dodał Sznel.

Wykonawca poinformował jednak urząd miasta, że termometr nie wskazuje źle temperatury i nie jest zepsuty. Dodał, że ten termometr jest elementem promocyjnym naszego miasta, a nie stacją pogody.

 Na wyświetlaną temperaturę wpływ ma również mur budynku, który mimo zachowanej wentylacji między całą konstrukcją a ścianą kamienicy, nagrzewa się i oddaje ciepło - poinformował wykonawca.

Z tego wynika, że termometr jest, ale nie należy się sugerować jego wskazaniami, na które w tym przypadku wpływ ma wiele czynników. 

Wiadomości


wybory-miss-suwalki-szukaja-najpiekniejszej-suwalczanki-w-sobote-casting

Szukają najpiękniejszej suwalczanki. W sobotę...

Dziewczyn, które chciałyby powalczyć o koronę Najpiękniejszej Suwalczanki, poszukują organizatorzy pierwszej gali Wyborów Miss Suwałk. W sobotę (29 lipca) odbędzie się casting, który wyłoni finalistki. Na eliminacje mogą zgłaszać się dziewczyny od 16 do 25...

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


na-strefe-pracownicy-pojada-nowym-autobusem-i-sciezka-rowerowa

Na strefę pracownicy pojadą nowym autobusem i ścieżką...

Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


dachowanie-w-wiatroluzy-trzy-osoby-trafily-do-szpitala

Dachowanie w Wiatrołuży. Trzy osoby trafiły do...

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Wiatrołuża. Na zakręcie drogi dachował samochód osobowy. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko.

 Suwałki: O tym się mówi: