Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO – 2017


Od lutego do grudnia Spółdzielnia Socjalna "Perspektywa" będzie realizowała projekt "Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017".

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjno-profilaktyczne "Trzeźwo patrzę na świat" dla ponad 800 uczniów suwalskich szkół. W sumie odbędą się 32 spotkania z terapeutami, na których młodzież dowie się o skutkach i spożywania alkoholu oraz uzależnieniu.

W ramach projektu planuje się także szkolenie streetworkerów, prowadzenie Akademii Terapii Zajęciowej "Zrób to sam” dla osób bezdomnych oraz prowadzenie Punktu Wsparcia umożliwiającego bezpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego i psychologicznego osobom z uzależnieniami, bezdomnym, zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich rodzin.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej FIO 2017 oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Wiadomości


dostali-8-000-zlotych-za-prace-dyplomowe

Dostali 8.000 złotych za prace dyplomowe

Dziś odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Suwałkami. W sumie na nagrody suwalski ratusz przeznaczył 8000 złotych.

slider warsztaty gospel 2017

Sport


slepsk-suwalki-wiceliderem-i-ligi

Ślepsk Suwałki wiceliderem I ligi

Siatkarze Ślepska Suwałki zajęli drugie miejsce w I Lidze Męskiej Piłki Siatkowej. To największy sukces w historii męskiej siatkówki zarówno w Suwałkach, jak i w województwie podlaskim.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-kolizja-przy-plazie-33-latek-nie-ustapil-pierwszenstwa

Kolizja przy Plazie. 33-latek nie ustąpił...

Zderzeniem pojazdów zakończyło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Dwernickiego i Noniewicza. 33-latek, który spowodował kolizję, został ukarany mandatem karnym.

 Suwałki: O tym się mówi: