Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO – 2017


Od lutego do grudnia Spółdzielnia Socjalna "Perspektywa" będzie realizowała projekt "Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017".

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjno-profilaktyczne "Trzeźwo patrzę na świat" dla ponad 800 uczniów suwalskich szkół. W sumie odbędą się 32 spotkania z terapeutami, na których młodzież dowie się o skutkach i spożywania alkoholu oraz uzależnieniu.

W ramach projektu planuje się także szkolenie streetworkerów, prowadzenie Akademii Terapii Zajęciowej "Zrób to sam” dla osób bezdomnych oraz prowadzenie Punktu Wsparcia umożliwiającego bezpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego i psychologicznego osobom z uzależnieniami, bezdomnym, zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich rodzin.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej FIO 2017 oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Wiadomości


festiwal-smakow-food-truckow-po-raz-pierwszy-w-suwalkach

Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy w...

W dniach 7 i 8 października na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: