Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjno-profilaktyczne "Trzeźwo patrzę na świat" dla ponad 800 uczniów suwalskich szkół. W sumie odbędą się 32 spotkania z terapeutami, na których młodzież dowie się o skutkach i spożywania alkoholu oraz uzależnieniu.

W ramach projektu planuje się także szkolenie streetworkerów, prowadzenie Akademii Terapii Zajęciowej "Zrób to sam” dla osób bezdomnych oraz prowadzenie Punktu Wsparcia umożliwiającego bezpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego i psychologicznego osobom z uzależnieniami, bezdomnym, zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich rodzin.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej FIO 2017 oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Wiadomości


wybory-miss-suwalki-szukaja-najpiekniejszej-suwalczanki-w-sobote-casting

Szukają najpiękniejszej suwalczanki. W sobotę...

Dziewczyn, które chciałyby powalczyć o koronę Najpiękniejszej Suwalczanki, poszukują organizatorzy pierwszej gali Wyborów Miss Suwałk. W sobotę (29 lipca) odbędzie się casting, który wyłoni finalistki. Na eliminacje mogą zgłaszać się dziewczyny od 16 do 25...

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


na-strefe-pracownicy-pojada-nowym-autobusem-i-sciezka-rowerowa

Na strefę pracownicy pojadą nowym autobusem i ścieżką...

Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


dachowanie-w-wiatroluzy-trzy-osoby-trafily-do-szpitala

Dachowanie w Wiatrołuży. Trzy osoby trafiły do...

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Wiatrołuża. Na zakręcie drogi dachował samochód osobowy. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko.

 Suwałki: O tym się mówi: