Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

Razem przeciwko bezdomności i uzależnieniom FIO - 2017

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjno-profilaktyczne "Trzeźwo patrzę na świat" dla ponad 800 uczniów suwalskich szkół. W sumie odbędą się 32 spotkania z terapeutami, na których młodzież dowie się o skutkach i spożywania alkoholu oraz uzależnieniu.

W ramach projektu planuje się także szkolenie streetworkerów, prowadzenie Akademii Terapii Zajęciowej "Zrób to sam” dla osób bezdomnych oraz prowadzenie Punktu Wsparcia umożliwiającego bezpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego i psychologicznego osobom z uzależnieniami, bezdomnym, zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich rodzin.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej FIO 2017 oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Wiadomości


sld-rozda-suwalczanom-konstytucje

SLD rozda suwalczanom Konstytucje

Wczoraj minęło 20 lat od przyjęcia w ogólnopolskim referendum aktualnie obowiązującej Konstytucji RP. Obchody z tej okazji zapanował suwalski Sojusz Lewicy Demokratycznej. Suwalczanie otrzymają egzemplarze Konstytucji, dowiedzą się jak powstawała oraz co wnosi do naszego...

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: