Kładką na wyspę już za tydzień? (zdjęcia)

pomost zalew arkadia na wyspę

Trwa budowa pomostu na wyspę na Zalewie Arkadia. Zgodnie z dokumentacją przetargową inwestycja ma być gotowa za tydzień. Czy wykonawca zdąży z zakończeniem prac?

Gotowa jest już konstrukcja pomostu posadowiona na drewnianych palach. Obecnie montowane jest poszycie pomostu z kompozytu drewnopodobnego. Następnie wykonawca przystąpi do wykonania drewnianych barierek.

Czasu pozostało jednak niewiele. Firma Danbud zadeklarowała w przetargu, że pomost wykona do 10 maja.

Pomost łączący brzeg zalewu z wyspą będzie miał 80 metrów długości oraz 3 metry szerokości. Jego odległość od powierzchni wody ma umożliwić swobodny przepływ wody, a bliżej wyspy także rowerów wodnych, kajaków oraz łódek. W planach jest również oświetlenie pomostu oraz montaż ławek.

Inwestycja pochłonęła z budżetu miasta prawie 289 tysięcy złotych.

pomost zalew arkadia 2

pomost zalew arkadia 2

pomost zalew arkadia

pomost zalew arkadia 2

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: