Kładką na wyspę już za tydzień? (zdjęcia)

pomost zalew arkadia na wyspę

Trwa budowa pomostu na wyspę na Zalewie Arkadia. Zgodnie z dokumentacją przetargową inwestycja ma być gotowa za tydzień. Czy wykonawca zdąży z zakończeniem prac?

Gotowa jest już konstrukcja pomostu posadowiona na drewnianych palach. Obecnie montowane jest poszycie pomostu z kompozytu drewnopodobnego. Następnie wykonawca przystąpi do wykonania drewnianych barierek.

Czasu pozostało jednak niewiele. Firma Danbud zadeklarowała w przetargu, że pomost wykona do 10 maja.

Pomost łączący brzeg zalewu z wyspą będzie miał 80 metrów długości oraz 3 metry szerokości. Jego odległość od powierzchni wody ma umożliwić swobodny przepływ wody, a bliżej wyspy także rowerów wodnych, kajaków oraz łódek. W planach jest również oświetlenie pomostu oraz montaż ławek.

Inwestycja pochłonęła z budżetu miasta prawie 289 tysięcy złotych.

pomost zalew arkadia 2

pomost zalew arkadia 2

pomost zalew arkadia

pomost zalew arkadia 2

Wiadomości


agnieszka-godlewska-bohaterem-miesiaca

Agnieszka Godlewska bohaterem miesiąca

Agnieszka Godlewska otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: