Właściciele najpiękniejszych balkonów i ogródków zostaną nagrodzeni

Gdzie te piękne ogrody suwałki 2017

Już po raz dwudziesty pierwszy urząd miasta nagrodzi właścicieli pięknych ogrodów i kwiecistych balkonów. Na laureatów czekają nagrody o wartości o 250 do 750 złotych.

Rusza XXI edycja konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”. Obiekty oceniane będą w pięciu kategoriach: zieleń w „przedogródkach”, balkony i tarasy, zieleń na terenie placówek oświatowych, ogrody przydomowe, zieleń na terenie zakładów pracy, zieleń przy obiektach handlowych i gastronomicznych.

Obiekty będą oceniane pod kątem wpływu ich kompozycji na dekorację i estetykę miasta, oryginalności pomysłu, poziomu utrzymania zieleni, ogólnego wyglądu estetycznego oraz ukwiecenia obiektu.

Przegląd zgłoszonych obiektów zostanie przeprowadzony przez czteroosobową komisję w pierwszej i drugiej d

ekadzie lipca. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną pisemnie powiadomieni. Laureatom konkursu zostaną wręczone talony o wartości od 250 do 750 złotych do jednego z suwalskich sklepów ogrodniczych. Natomiast pozostali uczestnicy pod warunkiem, że ich obiekt będzie należycie ukwiecony i utrzymany, otrzymają bony na kwotę 100 złotych. Udział w konkursie można zgłaszać do 19 czerwca na specjalnym formularzu (formularz). Formularze można składać :

w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego (pok. nr 5) , ul. Mickiewicza 1,

w sekretariacie Zarządu Dróg i Zieleni (pok. nr 101), ul. Sejneńska 82,

przesłać na adres Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, 16-400 Suwałki, ul. Sejneńska 82. 

 

Wiadomości


agnieszka-godlewska-bohaterem-miesiaca

Agnieszka Godlewska bohaterem miesiąca

Agnieszka Godlewska otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwlki-potracenie-rowerzystki-na-warynskiego-10-latka-trafila-do-szpitala

Potrącenie rowerzystki na Waryńskiego. 10-latka trafiła do...

10-letnia rowerzystka trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Waryńskiego. Dziewczynka wjechała z chodnika na przejście wprost pod jadącego volkswagena. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 Suwałki: O tym się mówi: