Właściciele najpiękniejszych balkonów i ogródków zostaną nagrodzeni

Gdzie te piękne ogrody suwałki 2017

Już po raz dwudziesty pierwszy urząd miasta nagrodzi właścicieli pięknych ogrodów i kwiecistych balkonów. Na laureatów czekają nagrody o wartości o 250 do 750 złotych.

Rusza XXI edycja konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”. Obiekty oceniane będą w pięciu kategoriach: zieleń w „przedogródkach”, balkony i tarasy, zieleń na terenie placówek oświatowych, ogrody przydomowe, zieleń na terenie zakładów pracy, zieleń przy obiektach handlowych i gastronomicznych.

Obiekty będą oceniane pod kątem wpływu ich kompozycji na dekorację i estetykę miasta, oryginalności pomysłu, poziomu utrzymania zieleni, ogólnego wyglądu estetycznego oraz ukwiecenia obiektu.

Przegląd zgłoszonych obiektów zostanie przeprowadzony przez czteroosobową komisję w pierwszej i drugiej d

ekadzie lipca. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną pisemnie powiadomieni. Laureatom konkursu zostaną wręczone talony o wartości od 250 do 750 złotych do jednego z suwalskich sklepów ogrodniczych. Natomiast pozostali uczestnicy pod warunkiem, że ich obiekt będzie należycie ukwiecony i utrzymany, otrzymają bony na kwotę 100 złotych. Udział w konkursie można zgłaszać do 19 czerwca na specjalnym formularzu (formularz). Formularze można składać :

w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego (pok. nr 5) , ul. Mickiewicza 1,

w sekretariacie Zarządu Dróg i Zieleni (pok. nr 101), ul. Sejneńska 82,

przesłać na adres Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, 16-400 Suwałki, ul. Sejneńska 82. 

 

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


samochod-zapalil-sie-w-trakcie-jazdy-zdjeci

Samochód zapalił się w trakcie jazdy (zdjęcia)

Około godziny 19:30 na ulicy Franciszkańskiej doszło do pożaru samochodu. Ogień pojawił się w komorze silnika. Przed przybyciem strażaków kierowca próbował go ugasić.

 Suwałki: O tym się mówi: