Ratusz przekaże działkowcom 93 tysiące złotych

działkowcy suwałki

93 tysiące złotych trafi do sześciu suwalskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta działkowcy będą mogli zrealizować na swoich ogrodach szereg niezbędnych inwestycji.

- Przekazanie dotacji dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych to działanie pionierskie w skali naszego województwa. Przepisy prawa pozwalają na przekazanie środków finansowych ogrodom działkowym. O to postulowali mieszkańcy Suwałk zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wnioski złożone przez Rodzinne Ogrody Działkowe rozpatrywała specjalnie powołana do tego komisja. Ostatecznie wszystkie funkcjonujące na terenie Suwałk ROD-y otrzymają dofinansowania na różne zadania inwestycyjne.

Rodzinny Ogród Działkowy ,,Malwa” przy ulicy Sianożęć otrzymał dotację w wysokości 27 tysięcy złotych na budowę wiaty z częścią gospodarczą do prowadzenia działalności rekreacyjno-kulturalnej.

ROD „Jaćwing” przy ulicy Wyszyńskiego na zakup, montaż i uruchomienie monitoringu przy bramie wjazdowej do ogrodu otrzymał 7 tysięcy złotych.

Działkowcy z ROD im. M. Konopnickiej przy ulicy. Lotniczej otrzymali 8 tysięcy złotych na poprawę nawierzchni alejek. Ten sam ogród otrzymał też 7 tysięcy złotych na wykonanie sieci kanalizacyjnej i studzienek kanalizacyjnych oraz sanitariatów, a także 5 tysięcy złotych na studzienki spustowe, niezbędne do prawidłowego działania sieci wodociągowej.

Rodzinny Ogród Działkowy „Hańcza” przy ulicy Sportowej otrzymał 23 tysiące złotych na modernizację sieci wodociągowej. Chodzi o wymianę wyeksploatowanej armatury wodociągowej służącej do podlewania ogródków.

Kwota 8 tysięcy złotych to natomiast dofinansowanie dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Malinka” przy ulicy Wyszyńskiego na wyłożenie kostką brukową dalszej części nawierzchni Alejki Malinowej.

Rodzinny Ogród Działkowy „Borówka”, także przy ulicy Wyszyńskiego otrzymał 6 tysięcy złotych na utwardzenie fragmentu Alejki Liliowej.

W sumie Urząd Miejski przekaże ROD-om 93 tysiące złotych. 

Wiadomości


spotkanie-w-sprawie-podtopien-jaki-plan-maja-wladze-miasta

Spotkanie w sprawie podtopień. Jaki plan mają władze...

Nad problemem zalewania ulic, piwnic i garaży pochyliły się władze miasta. Po wczorajszej ulewie w trybie pilnym zwołano spotkanie, w którym uczestniczył zastępca prezydenta Łukasz Kurzyna i przedstawiciele suwalskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


prawdziwe-trzezwe-popoludnie

Prawdziwe trzeźwe popołudnie

Pozytywnie zakończyła się wczorajsza akcja „Trzeźwe popołudnie” przeprowadzona przez suwalską policję. Wszyscy z ponad 300 przebadanych alkomatem kierowców byli trzeźwi.

 Suwałki: O tym się mówi: