Suwalskie Juwenalia 2017: wystąpi Zenon Martyniuk i Red Lips

juwenalia suwałki suwalskie juwenalia 2017

Już po raz kolejny w naszym mieście odbędą się Juwenalia. Nie będą one jednak wyglądały tak samo jak wcześniejsze. Całkowicie zmieni się formuła wydarzenia.

Pierwszą znaczącą zmianą będzie miejsce imprezy. Dotychczas Suwalskie Juwenalia odbywały się przy ulicy Ogrodowej. W tym roku władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej postanowiły zorganizować studenckie święto na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Zarzecze.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie bezpłatnego wstępu dla wszystkich mieszkańców. Dotychczas na nieodpłatne wejściówki mogli liczyć jedynie studenci PWSZ oraz uczniowie Akademickiego Zespołu Szkół.

Tegoroczne Juwenalia będą odbywały się przez dwa dni - 15 i 16 czerwca. Pierwszy dzień imprezy rozpocznie się o godzinie 16.00 festynem rodzinnym i atrakcjami dla mieszkańców. Od 18:00 na wszystkich czekają koncerty. Pierwszego dnia (dzień z muzyką disco polo i pop) gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk.

Drugiego dnia zaplanowano koncerty rockowe. Na scenie wystąpi zespół Red Lips. Nie zabraknie też zespołów z regionu, widowiskowych występów artystycznych i niespodzianek.

Patronat medialny nad Suwalskimi Juwenaliami 2017 objął Kurier Suwalski.  

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


samochod-zapalil-sie-w-trakcie-jazdy-zdjeci

Samochód zapalił się w trakcie jazdy (zdjęcia)

Około godziny 19:30 na ulicy Franciszkańskiej doszło do pożaru samochodu. Ogień pojawił się w komorze silnika. Przed przybyciem strażaków kierowca próbował go ugasić.

 Suwałki: O tym się mówi: