Już po raz kolejny w naszym mieście odbędą się Juwenalia. Nie będą one jednak wyglądały tak samo jak wcześniejsze. Całkowicie zmieni się formuła wydarzenia.

Pierwszą znaczącą zmianą będzie miejsce imprezy. Dotychczas Suwalskie Juwenalia odbywały się przy ulicy Ogrodowej. W tym roku władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej postanowiły zorganizować studenckie święto na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Zarzecze.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie bezpłatnego wstępu dla wszystkich mieszkańców. Dotychczas na nieodpłatne wejściówki mogli liczyć jedynie studenci PWSZ oraz uczniowie Akademickiego Zespołu Szkół.

Tegoroczne Juwenalia będą odbywały się przez dwa dni - 15 i 16 czerwca. Pierwszy dzień imprezy rozpocznie się o godzinie 16.00 festynem rodzinnym i atrakcjami dla mieszkańców. Od 18:00 na wszystkich czekają koncerty. Pierwszego dnia (dzień z muzyką disco polo i pop) gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk.

Drugiego dnia zaplanowano koncerty rockowe. Na scenie wystąpi zespół Red Lips. Nie zabraknie też zespołów z regionu, widowiskowych występów artystycznych i niespodzianek.

Patronat medialny nad Suwalskimi Juwenaliami 2017 objął Kurier Suwalski.