Muszelki Wigier 2017. Wystąpi ponad 800 wykonawców

muszelki wigier 2017

Jutro rozpocznie się XVII Międzynarodowy Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali w Europie. Udział w wydarzeniu weźmie blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji.

W sumie prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat. Młodzi artyści powalczą o Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki Wigier oraz Grand Prix festiwalu. Ich popisy oceniać będą znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Aleksander Pałac, muzyk, redaktor muzyczny TVP i ceniony twórca programów muzycznych promujących młode talenty.

XVII edycję festiwalu zainauguruje, w czwartek, 25 maja baśń taneczna „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii Iryny Popowej. Natomiast w piątek w Sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi energetyczna i żywiołowa Dance Folk Group ROKVA z Gruzji.

Festiwal uwieńczy uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i prezentacją laureatów, a także koncertem wspomnieniowym, podczas którego młodzi artyści zaprezentują piosenki Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziała Ewa Błaszczyk – Janczarska, znakomita aktorka i prezes Fundacji Akogo? Galę Festiwalową poprowadzi Monika Zamachowska, popularna dziennikarka telewizyjna i współautorka cieszących się zainteresowaniem publiczności programów telewizyjnych. Gala zostanie zarejestrowana i wyemitowana na antenie Telewizji Polskiej.  

Fot. Piotr Kopciał

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


znaleziono-cialo-martwego-mezczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

W sobote w pobliżu wiaty śmietnikowej przy ulicy Kowalskiego znalezionio ciało 52-letniego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

 Suwałki: O tym się mówi: