Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wre, a wycen nadal nie ma

wycena nieruchomości obwodnica suwałk

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Zgodnie z umową podpisaną przez Podlaski Urząd Wojewódzki z wyłonioną w wyniku postępowania przetargowego Kancelarią Rzeczoznawcy Majątkowego Danutą Glejzer ze Skierniewic wyceny przejętych nieruchomości miały być gotowe do 6 maja.

- 9 maja do Wojewody Podlaskiego wpłynęło pismo Pani Glejzer z prośbą o przedłużenie terminu wykonania umowy z racji na fakt przebywania jej do 19 maja na zwolnieniu lekarskim - poinformowała Anna Idźkowska Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiego.

Wojewoda Podlaski odmówił jednak kancelarii zmiany terminu realizacji, ponieważ postanowienia zawartej w tym przedmiocie umowy nie przewidywały takich okoliczności, a z tytułu zwłoki w wykonaniu umowy urząd będzie naliczał umowne kary.

- Po przedłożeniu przez kancelarię operatów szacunkowych zostaną one sprawdzone i w zależności od wyników podjęte zostaną kolejne działania - przesłanie uwag do rzeczoznawcy i wyznaczenie terminu do poprawienia operatów lub w przypadku pozytywnej weryfikacji - zostaną przesłane do stron informacje o możliwości zapoznania się z aktami, w tym z wyceną - poinformowała Anna Idźkowska.

Po zapoznaniu się z aktami, przy braku uwag będzie mogła być wydana decyzja ustalająca odszkodowanie, a w przypadku uwag stron - sprawa będzie wyjaśniana.  

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: