Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wre, a wycen nadal nie ma

wycena nieruchomości obwodnica suwałk

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Zgodnie z umową podpisaną przez Podlaski Urząd Wojewódzki z wyłonioną w wyniku postępowania przetargowego Kancelarią Rzeczoznawcy Majątkowego Danutą Glejzer ze Skierniewic wyceny przejętych nieruchomości miały być gotowe do 6 maja.

- 9 maja do Wojewody Podlaskiego wpłynęło pismo Pani Glejzer z prośbą o przedłużenie terminu wykonania umowy z racji na fakt przebywania jej do 19 maja na zwolnieniu lekarskim - poinformowała Anna Idźkowska Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiego.

Wojewoda Podlaski odmówił jednak kancelarii zmiany terminu realizacji, ponieważ postanowienia zawartej w tym przedmiocie umowy nie przewidywały takich okoliczności, a z tytułu zwłoki w wykonaniu umowy urząd będzie naliczał umowne kary.

- Po przedłożeniu przez kancelarię operatów szacunkowych zostaną one sprawdzone i w zależności od wyników podjęte zostaną kolejne działania - przesłanie uwag do rzeczoznawcy i wyznaczenie terminu do poprawienia operatów lub w przypadku pozytywnej weryfikacji - zostaną przesłane do stron informacje o możliwości zapoznania się z aktami, w tym z wyceną - poinformowała Anna Idźkowska.

Po zapoznaniu się z aktami, przy braku uwag będzie mogła być wydana decyzja ustalająca odszkodowanie, a w przypadku uwag stron - sprawa będzie wyjaśniana.  

 

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: