Suwalska młodzież w Grande-Synthe

Grande-Synthe Suwałki

Dzięki szkolnej wymianie sześć uczennic z suwalskich Zespołów Szkół nr 2 i 4 miały okazję wyjechać do jednego z miast partnerskich Suwałk - francuskiego Grande-Synthe.

Podczas pobytu we Francji uczennice mieszkały u miejscowych rodzin. Pobyt pozwolił im na poznanie codziennego życia, kuchni i zwyczajów. Program wymiany był bardzo bogaty. Uczennice brały udział w zajęciach w liceum Nordoover, wyjechały do romantycznej Brugii, Dunkierki i Calais, oraz były w parku rozrywki i teatrze. Suwalczanki region zwiedzały wspólnie z młodzieżą francuską.

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: