Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Utrudnienia w ruchu, ale mniej kolizji (wideo, zdjęcia)

zakaz wyprzedzania tiry Suwałki korki

Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej ósemki obowiązuje już od ponad pięciu miesięcy. Mimo iż kierowcy zarówno tirów, jak i samochodów osobowych narzekają na korki, zakaz przyniósł pozytywne efekty. Suwalska policja odnotowuje znacznie mniejszą liczbę kolizji.

- Od 1 stycznia do 15 maja bieżącego roku odnotowaliśmy 18 zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako kolizje. W analogicznym okresie roku ubiegłego zdarzeń tych było o 26 więcej, czyli 44. Wypadków nie odnotowaliśmy - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

- W związku ze zdecydowanym spadkiem zdarzeń drogowych, obecnie nie planujemy występowania z wnioskiem o zniesienie zakazu - dodała Eliza Sawko.

Krajowa "ósemka" jest pod szczególnym nadzorem suwalskiej policji. Codziennie wyznaczane są patrole ruchu drogowego, które zajmują się ujawnianiem przestępstw i wykroczeń oraz uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: