Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Utrudnienia w ruchu, ale mniej kolizji (wideo, zdjęcia)

zakaz wyprzedzania tiry Suwałki korki

Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej ósemki obowiązuje już od ponad pięciu miesięcy. Mimo iż kierowcy zarówno tirów, jak i samochodów osobowych narzekają na korki, zakaz przyniósł pozytywne efekty. Suwalska policja odnotowuje znacznie mniejszą liczbę kolizji.

- Od 1 stycznia do 15 maja bieżącego roku odnotowaliśmy 18 zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako kolizje. W analogicznym okresie roku ubiegłego zdarzeń tych było o 26 więcej, czyli 44. Wypadków nie odnotowaliśmy - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

- W związku ze zdecydowanym spadkiem zdarzeń drogowych, obecnie nie planujemy występowania z wnioskiem o zniesienie zakazu - dodała Eliza Sawko.

Krajowa "ósemka" jest pod szczególnym nadzorem suwalskiej policji. Codziennie wyznaczane są patrole ruchu drogowego, które zajmują się ujawnianiem przestępstw i wykroczeń oraz uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

zakaz wyprzedzania suwałki tiry korki

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: