Jutro większość sklepów będzie zamknięta

sklepy suwałki

Jutro przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego, zwana też Pięćdziesiątnicą lub Zielonymi Świątkami. Jest to jedno z najważniejszych świąt kościelnych. Tego dnia przypada ustawowy dzień wolny od pracy, a także zakaz handlu.

Dzień zesłania Ducha Świętego jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i obchodzone jest siedem tygodni od Wielkanocy. Tego dnia wierni wspominają pamiątkę zstąpienia Ducha Świętego na apostołów i Maryję, które dokonało się w wieczerniku.

W Zielone Świątki obowiązuje ustawowy dzień wolny od pracy oraz zakaz handlu. W naszym mieście zamknięte będą duże sklepy m.in. Kaufland, Lidl, Biedronka, Tesco, Polomarket, Stokrotka, a także centrum handlowe Plaza. Wyjątkiem będą małe sklepy, w których za ladą stanie właściciel, jego rodzina lub pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło. Czynne będą także stacje benzynowe.  

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: