Jutro większość sklepów będzie zamknięta

sklepy suwałki

Jutro przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego, zwana też Pięćdziesiątnicą lub Zielonymi Świątkami. Jest to jedno z najważniejszych świąt kościelnych. Tego dnia przypada ustawowy dzień wolny od pracy, a także zakaz handlu.

Dzień zesłania Ducha Świętego jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i obchodzone jest siedem tygodni od Wielkanocy. Tego dnia wierni wspominają pamiątkę zstąpienia Ducha Świętego na apostołów i Maryję, które dokonało się w wieczerniku.

W Zielone Świątki obowiązuje ustawowy dzień wolny od pracy oraz zakaz handlu. W naszym mieście zamknięte będą duże sklepy m.in. Kaufland, Lidl, Biedronka, Tesco, Polomarket, Stokrotka, a także centrum handlowe Plaza. Wyjątkiem będą małe sklepy, w których za ladą stanie właściciel, jego rodzina lub pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło. Czynne będą także stacje benzynowe.  

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: