Powraca temat zakazu wyprzedzania dla ciężarówek

zakaz wyprzedzania tiry suwałki

Powraca temat zakazu wyprzedzania dla ciężarówek jadących miejskim odcinkiem krajowej "ósemki". Na ostatniej sesji Rady Miasta temat poruszył Karol Korneluk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Zbigniew De-Mezer z klubu Łączą nas Suwałki.

Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej "ósemki" obowiązuje już od ponad pięciu miesięcy. Mimo iż poprawiło się bezpieczeństwo, na ulicach Suwałk i przed wjazdami do miasta pojawiły się korki.

- Często zdarza się, że tiry blokują całe skrzyżowania - powiedział radny Karol Korneluk. - Ostatnio też miałem taką sytuację przy komendzie policji, że ciężko było stamtąd wyjechać w kierunku szpitala - dodał Karol Korneluk.

Radny Zbigniew De-Mezer poprosił natomiast policję o analizę wprowadzonego zakazu. - Mam prośbę, aby suwalska policja na piśmie przedstawiła nam analizę, co pozytywnego udało się uzyskać dzięki takiemu zakazowi, a jakie są negatywne skutki. Zobaczymy, co przeważa - powiedział.

Problem korków zauważył także prezydent Czesław Renkiewicz. - Suwalczanie pokazują zdjęcia, jak tiry stoją na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, a mieszkańcy nie mogą na nie wjechać, ponieważ jest zablokowane - powiedział.

Tematem ma zająć się specjalna komisja, która rozpatrzy wszystkie plusy i minusy wprowadzonego zakazu. Jej posiedzenie zaplanowano na 21 czerwca.

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: