Powraca temat zakazu wyprzedzania dla ciężarówek

zakaz wyprzedzania tiry suwałki

Powraca temat zakazu wyprzedzania dla ciężarówek jadących miejskim odcinkiem krajowej "ósemki". Na ostatniej sesji Rady Miasta temat poruszył Karol Korneluk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Zbigniew De-Mezer z klubu Łączą nas Suwałki.

Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej "ósemki" obowiązuje już od ponad pięciu miesięcy. Mimo iż poprawiło się bezpieczeństwo, na ulicach Suwałk i przed wjazdami do miasta pojawiły się korki.

- Często zdarza się, że tiry blokują całe skrzyżowania - powiedział radny Karol Korneluk. - Ostatnio też miałem taką sytuację przy komendzie policji, że ciężko było stamtąd wyjechać w kierunku szpitala - dodał Karol Korneluk.

Radny Zbigniew De-Mezer poprosił natomiast policję o analizę wprowadzonego zakazu. - Mam prośbę, aby suwalska policja na piśmie przedstawiła nam analizę, co pozytywnego udało się uzyskać dzięki takiemu zakazowi, a jakie są negatywne skutki. Zobaczymy, co przeważa - powiedział.

Problem korków zauważył także prezydent Czesław Renkiewicz. - Suwalczanie pokazują zdjęcia, jak tiry stoją na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, a mieszkańcy nie mogą na nie wjechać, ponieważ jest zablokowane - powiedział.

Tematem ma zająć się specjalna komisja, która rozpatrzy wszystkie plusy i minusy wprowadzonego zakazu. Jej posiedzenie zaplanowano na 21 czerwca.

 

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: