Na właścicieli zabytków czeka 80 tysięcy złotych

zabytki suwałki

Suwalski ratusz ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dotację na remont suwalskich zabytków. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 80 tysięcy złotych.

Na remont zabytków miasto w tym roku przeznaczyło 200 tysięcy złotych. W wyniku pierwszego naboru wniosków, 120 tysięcy złotych trafi do właścicieli sześciu suwalskich zabytków. Pozostałe 80 tysięcy zostanie rozdysponowanych w dodatkowym naborze, który właśnie ruszył.

Właściciele zabytków mogą ubiegać się o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie Suwałk. Wnioski można składać do 30 czerwca.

- Wszystkie te inwestycje poprawią wizerunek naszego miasta. Dotacje do remontów zabytków przyznajemy już od kilku lat. Ten program wpisał się na trwałe w Budżet naszego miasta, a mieszkańcy chętnie z niego korzystają, dzięki czemu poprawia się kondycja suwalskich zabytków - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: