Na właścicieli zabytków czeka 80 tysięcy złotych

zabytki suwałki

Suwalski ratusz ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dotację na remont suwalskich zabytków. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 80 tysięcy złotych.

Na remont zabytków miasto w tym roku przeznaczyło 200 tysięcy złotych. W wyniku pierwszego naboru wniosków, 120 tysięcy złotych trafi do właścicieli sześciu suwalskich zabytków. Pozostałe 80 tysięcy zostanie rozdysponowanych w dodatkowym naborze, który właśnie ruszył.

Właściciele zabytków mogą ubiegać się o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie Suwałk. Wnioski można składać do 30 czerwca.

- Wszystkie te inwestycje poprawią wizerunek naszego miasta. Dotacje do remontów zabytków przyznajemy już od kilku lat. Ten program wpisał się na trwałe w Budżet naszego miasta, a mieszkańcy chętnie z niego korzystają, dzięki czemu poprawia się kondycja suwalskich zabytków - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

 

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: