Prawie 2 miliony złotych trafiło do suwalskiego szpitala

szpital suwałki

1.960.000 złotych trafiło do suwalskiego szpitala. Jest to dotacja przyznana przez samorząd województwa na remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby Oddziału Urologicznego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń pod Oddział Urologiczny, który zostanie przeniesiony w miejsce, gdzie dotychczas mieściło się Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Bloku Operacyjnego. Planowana wartość inwestycji wynosi 2 miliony złotych.

- Zdrowie mieszkańców naszego województwa jest dla nas sprawą niezwykle ważną, dlatego też staramy się jako samorząd wspierać inwestycje w naszych jednostkach, które poprawiają jakość leczenia i komfort pacjentów - powiedział marszałek Jerzy Leszczyński podpisując umowę ze szpitalem.

- Te lata zaangażowania dyrekcji i pracowników szpitala doprowadziły do tego, że przy budzącej zaniepokojenie powszechnej dyskusji o sieci szpitali, sytuacja szpitala w Suwałkach nie budzi niepokoju – suwalski szpital spełnia wymogi i będzie zakwalifikowany na III najwyższym poziomie referencyjności - dodał Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk.

W ostatnich dwóch latach z budżetu województwa zarząd przekazał szpitalowi na inwestycje i dofinansowanie projektów unijnych blisko 7,5 milion złotych. - To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ wpływa to na zaufanie pacjentów do szpitala - zapewniał dyrektor szpitala Adam Szałanda i podał przykłady wzrostu pacjentów o 30 procent w ciągu ostatnich sześciu lat.

- Wszyscy jak tu jesteśmy widzimy, jak ten szpital pięknieje i ma coraz bardziej zadowolonych pacjentów, czego gratuluję dyrekcji i pracownikom szpitala - podsumowała wicemarszałek Anna Naszkiewicz. 

 

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: