Prawie 2 miliony złotych trafiło do suwalskiego szpitala

szpital suwałki

1.960.000 złotych trafiło do suwalskiego szpitala. Jest to dotacja przyznana przez samorząd województwa na remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby Oddziału Urologicznego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń pod Oddział Urologiczny, który zostanie przeniesiony w miejsce, gdzie dotychczas mieściło się Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Bloku Operacyjnego. Planowana wartość inwestycji wynosi 2 miliony złotych.

- Zdrowie mieszkańców naszego województwa jest dla nas sprawą niezwykle ważną, dlatego też staramy się jako samorząd wspierać inwestycje w naszych jednostkach, które poprawiają jakość leczenia i komfort pacjentów - powiedział marszałek Jerzy Leszczyński podpisując umowę ze szpitalem.

- Te lata zaangażowania dyrekcji i pracowników szpitala doprowadziły do tego, że przy budzącej zaniepokojenie powszechnej dyskusji o sieci szpitali, sytuacja szpitala w Suwałkach nie budzi niepokoju – suwalski szpital spełnia wymogi i będzie zakwalifikowany na III najwyższym poziomie referencyjności - dodał Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk.

W ostatnich dwóch latach z budżetu województwa zarząd przekazał szpitalowi na inwestycje i dofinansowanie projektów unijnych blisko 7,5 milion złotych. - To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ wpływa to na zaufanie pacjentów do szpitala - zapewniał dyrektor szpitala Adam Szałanda i podał przykłady wzrostu pacjentów o 30 procent w ciągu ostatnich sześciu lat.

- Wszyscy jak tu jesteśmy widzimy, jak ten szpital pięknieje i ma coraz bardziej zadowolonych pacjentów, czego gratuluję dyrekcji i pracownikom szpitala - podsumowała wicemarszałek Anna Naszkiewicz. 

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: