Lada moment ruszą prace wykończeniowe pierwszego bloku ZBM TBS przy ulicy Pułaskiego. Pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do bloku w grudniu tego roku. Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych.

Czterokondygnacyjny budynek składa się z 48 mieszkań o różniej powierzchni, trzech klatek schodowych i windy. Każde z mieszkań będzie miało przyporządkowaną komórkę lokatorską. Pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do bloku w grudniu tego roku. Koszt inwestycji to 6.054.059 złotych. Firma B-Complex ma zakończyć prace do 22 listopada tego roku.

Mieszkańcami budynku będą przede wszystkim młodzi suwalczanie. 75% przyszłych lokatorów to osoby przed 40 rokiem, życia, 50% przed 30 rokiem. Blok powstała właśnie z takim założeniem, aby była to atrakcyjna oferta dla młodych mieszkańców miasta, których nie stać na kupno własnego mieszkania od dewelopera.

Co bardzo ważne, przyszli najemcy będą dochodzili do prawa własności lokalu poprzez spłatę kredytu zaciągniętego przez spółkę ZBM TBS.

Blok ZBM TBS nie jest jedyną inwestycją w ramach polityki mieszkaniowej realizowanej przez miasto. Suwałki przystąpiły też do rządowego programu Mieszkanie Plus. Pod koniec marca w Białymstoku odbyło się podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie. Wstępnie u zbiegu ulic Reja i Armii Krajowej powstanie ponad 100 mieszkań.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana szczegółowa umowa między miastem Suwałki oraz BGK Nieruchomości, która określi zasady współpracy przy tym przedsięwzięciu. Zamierzeniem jest, by jeszcze w tym roku rozpocząć budowę bloku.