Mieszkania "od najemcy do właściciela" będą gotowe jeszcze w tym roku

blok tbs zbm suwałki pułaskiego

Lada moment ruszą prace wykończeniowe pierwszego bloku ZBM TBS przy ulicy Pułaskiego. Pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do bloku w grudniu tego roku. Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych.

Czterokondygnacyjny budynek składa się z 48 mieszkań o różniej powierzchni, trzech klatek schodowych i windy. Każde z mieszkań będzie miało przyporządkowaną komórkę lokatorską. Pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do bloku w grudniu tego roku. Koszt inwestycji to 6.054.059 złotych. Firma B-Complex ma zakończyć prace do 22 listopada tego roku.

Mieszkańcami budynku będą przede wszystkim młodzi suwalczanie. 75% przyszłych lokatorów to osoby przed 40 rokiem, życia, 50% przed 30 rokiem. Blok powstała właśnie z takim założeniem, aby była to atrakcyjna oferta dla młodych mieszkańców miasta, których nie stać na kupno własnego mieszkania od dewelopera.

Co bardzo ważne, przyszli najemcy będą dochodzili do prawa własności lokalu poprzez spłatę kredytu zaciągniętego przez spółkę ZBM TBS.

Blok ZBM TBS nie jest jedyną inwestycją w ramach polityki mieszkaniowej realizowanej przez miasto. Suwałki przystąpiły też do rządowego programu Mieszkanie Plus. Pod koniec marca w Białymstoku odbyło się podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie. Wstępnie u zbiegu ulic Reja i Armii Krajowej powstanie ponad 100 mieszkań.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana szczegółowa umowa między miastem Suwałki oraz BGK Nieruchomości, która określi zasady współpracy przy tym przedsięwzięciu. Zamierzeniem jest, by jeszcze w tym roku rozpocząć budowę bloku. 

 

Wiadomości


suwalki-renkiewicz-zielinski-konflikt-nadal-trwa-wladzom-miasta-uniemozliwiono-zabrania-glosu

Konflikt nadal trwa. Władzom miasta uniemożliwiono zabranie...

Mimo iż władze naszego miasta były na obchodach Święta Wojska Polskiego uniemożliwiono im zabranie głosu. Mowa o prezydencie Suwałk Czesławie Renkiewiczu oraz przewodniczącym rady miejskiej Zdzisławie Przełomcu. Samorządowcy postanowili więc przekazać podziękowania i...

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


raczki-ubrania-i-namiot-na-liniach-energetycznych

Ubrania i namiot na liniach energetycznych

Do nietypowej interwencji byli wezwani strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach oraz elektrycy z Pogotowia Energetycznego. Na linii energetycznej znalazły się ubrania i materiał z namiotu handlowego.

 Suwałki: O tym się mówi: