Młodzi studenci zakończyli rok akademicki (zdjęcia)

pwsz suwałki

Kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt różnorodnych zajęć, mnóstwo zabawy i przede wszystkim ogromne pokłady zdobytej wiedzy. Zakończyła się kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego, działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Od października niemal stu małych studentów w wieku od 6 do 10 lat poznawało tajniki nauki. Dzieci dowiedziały się po co im skóra, dlaczego cytryna jest kwaśna, skąd biorą się pieniądze w bankomacie. Na zajęciach maluchy wcielały się w rolę pielęgniarek, ratowników medycznych, operatorów kamer, a nawet komandosów.

Laboratoria chemiczne, biologiczne, a nawet budownictwa nie stanowi już dla nich wyzwania – tak jak produkcja własnych żelków. Było też mnóstwo zajęć animacyjno-plastycznych, domy zagadek, wizyta Świętego Mikołaja, a nawet przedstawicieli z Chin, czy Maroka.

W minioną niedzielę najmłodsi studenci otrzymali już dyplomy ukończenia studiów, birety oraz wiele niespodzianek. Podczas uroczystego zakończenia odwiedził je też prawdziwy magik.

- Uniwersytet Dziecięcy przez kilka miesięcy zachęcał uczniów szkół podstawowych do poznawania świata oraz pomagał w uzyskaniu odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych. Naszym celem było pobudzenie zainteresowania dzieci problematyką przyrodniczą, medyczną, ekonomiczną oraz społeczną. Stworzyliśmy maluchom możliwość wartościowego spędzenia czasu nie tylko na wykładach i warsztatach, ale także w trakcie zajęć sportowo-rekreacyjnych - poinformował Dawid Harasim, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: