Karol Kalinowski nagrodzony za najlepszą książkę dla dzieci

karol kalinowski kościsko festiwal literatury dla dzieci

Urodzony w Suwałkach rysownik i scenarzysta komiksowy Karol Kalinowski otrzymał nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej polskiej książki dla dzieci 2016. Jury doceniło jego ostatni komiks „Kościsko”.

Wczoraj podczas uroczystej gali w ramach krakowskiej odsłony tegorocznego Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznano Nagrodę im.Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Głosami jury zwyciężyło „Kościsko" Karola Kalinowskiego.

Celem konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Kapituła bierze pod uwagę książki wydane w Polsce w roku 2016, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.

Jury, wybierając komiks „Kościsko” na najlepszą polską książkę dla dzieci 2016, tak uzasadniło swój wybór: "Bo dobra. Bo wciągająca. Bo komiks, a tych ciągle mało. Bo jest czarno-biała, a budzi kolory. Bo straszy tam, gdzie powinna straszyć, i śmieszy tam, gdzie powinna śmieszyć. Bo Jaćwież i jej mity. Bo jest w niej biblioteka, a biblioteki są najważniejsze. Bo superman się przejadł, a leszy nie. Bo czytać ją mogą i mali, i duzi. Bo traktuje czytelnika poważnie, nie dydaktyzuje, nie poucza. Bo mimo tego jest mądrą książką o ważnych rzeczach. Bo bardzo, bardzo dobra. "

W swoim komiksie Karol Kalinowski zawarł wiele elementów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Pojawia się tam książka „Gałęziste”, plakaty z widokiem Góry Zamkowej oraz zespołu Fri Stejdź Bend. 

 

fot.: fldd.pl

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: