Karol Kalinowski nagrodzony za najlepszą książkę dla dzieci

karol kalinowski kościsko festiwal literatury dla dzieci

Urodzony w Suwałkach rysownik i scenarzysta komiksowy Karol Kalinowski otrzymał nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej polskiej książki dla dzieci 2016. Jury doceniło jego ostatni komiks „Kościsko”.

Wczoraj podczas uroczystej gali w ramach krakowskiej odsłony tegorocznego Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznano Nagrodę im.Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Głosami jury zwyciężyło „Kościsko" Karola Kalinowskiego.

Celem konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Kapituła bierze pod uwagę książki wydane w Polsce w roku 2016, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.

Jury, wybierając komiks „Kościsko” na najlepszą polską książkę dla dzieci 2016, tak uzasadniło swój wybór: "Bo dobra. Bo wciągająca. Bo komiks, a tych ciągle mało. Bo jest czarno-biała, a budzi kolory. Bo straszy tam, gdzie powinna straszyć, i śmieszy tam, gdzie powinna śmieszyć. Bo Jaćwież i jej mity. Bo jest w niej biblioteka, a biblioteki są najważniejsze. Bo superman się przejadł, a leszy nie. Bo czytać ją mogą i mali, i duzi. Bo traktuje czytelnika poważnie, nie dydaktyzuje, nie poucza. Bo mimo tego jest mądrą książką o ważnych rzeczach. Bo bardzo, bardzo dobra. "

W swoim komiksie Karol Kalinowski zawarł wiele elementów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Pojawia się tam książka „Gałęziste”, plakaty z widokiem Góry Zamkowej oraz zespołu Fri Stejdź Bend. 

 

fot.: fldd.pl

 

Wiadomości


koncert-zespolu-lemon-suwalki-zarzecze-powitanie-lata

Koncert zespołu LemON na powitanie lata

Już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbędzie się koncert zespołu LemON.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kolejne-proby-oszustwa-na-wnuczka

Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

Do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” doszło dzisiaj w Suwałkach. Oszuści kilkukrotnie próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności.

 Suwałki: O tym się mówi: