Już jutro ruszają Suwalskie Juwenalia. Będą występy artystyczne, pokaz akrobatyki, strefy rodzinne, warsztaty parkour, stoiska handlowe, bieg akademicki oraz przede wszystkim koncerty gwiazd - zespołu Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele oraz zespołu Red Lips.

Juwenalia rozpoczną się w jutro (15 czerwca) o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze piknikiem rodzinnym. Atrakcji nie zabraknie dla dzieci w każdym wieku. Od godziny 18:00 królować już będzie muzyka zespołów Pasjon, Party Days, Whitestock.

Między występami wszyscy mogą liczyć na konkursy z nagrodami i podziwiać taneczny zespół Dotyk z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz zespół pokazowy Movement.

Po godzinie 20:00 studenci przejmą z rąk Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk symboliczne klucze do bram miasta. Natomiast na godzinę 21:15 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru - zespołu Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele.

16 czerwca (piątek) upłynie pod znakiem muzyki rockowej. Piknik rodzinny również trwa od godziny 16:00, a na scenie wystąpią zespoły Mów i Suddafen. Za oprawę taneczną odpowiedzialne będą zespoły Dance Zone oraz Katz. O godzinie 21:00 na scenie pojawi się zespół Red Lips.

Studenci juwenalia postanowili zakończyć na sportowo i włączyli się w RESO 10,5 Miejskie Święto Biegania. Zarówno żacy, jak i pracownicy uczelni pobiegną na dystansie 3,5 kilometra w ramach „suwalskich debiutów”.

Szczegółowy program Juwenaliów dostępny jest tutaj >>