„Wędrówka. Podróż”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 19-22 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy.

Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad dwadzieścia zespołów z Polski (Białegostoku, Ostrołęki, Torunia, Sulejówka, Żor, Łodzi, Rybnika, Łap, Ustrzyk Dolnych i Wrocławia) oraz Europy: Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy.

Festiwal zainauguruje w poniedziałek, 19 czerwca, spektakularny „Karnaval” w wykonaniu estońskiego Teatru Maski i Ruchu Giraffe Royal. W programie imprezy tradycyjnie znajdą się otwarte dla publiczności prezentacje konkursowe dziecięce i młodzieżowe oraz spektakle teatrów zawodowych z Polski i zagranicy, Ulica i Plac Teatralny, czyli animacje artystyczne z udziałem aktorów i publiczności. Zobaczymy efektowne spektakle plenerowe – „Różowy Punk” krakowskiego Teatru Nikoli, głośny „Ostatni bastion” Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Sankt Petersburga oraz happening „Żywe obrazy”. 

[PROGRAM]

fot.: archiwum