Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

- Po wytężonej pracy przyszedł czas na relaks i uzupełnienie energii. Dziś zaczynamy wakacje. Zabrzmiał ostatni dzwonek, odbyło się podsumowanie roku szkolnego, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody - powiedział Czesław Renkiewicz podczas uroczystego apelu w III Liceum Ogólnokształcące.

- W tym dniu chcę złożyć podziękowania wszystkim nauczycielom, pedagogom i dyrektorom szkół za trud włożony w edukację młodego pokolenia, za ogrom pracy skoncentrowany na przekazywaniu wiedzy. Życzę wszystkim państwu - nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku i wielu wakacyjnych podróży. Chcę również podziękować rodzicom za bardzo dobrą współpracę ze szkołami. To umacnia nasze placówki oświatowe - dodał prezydent.

Życzenia dobrych, bezpiecznych wakacji swoim uczniom złożyła również Alicja Węsierska-Kwiecień, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego.

- Dbajcie o siebie, bądźcie rozumni, nie dajcie się namówić na ryzykowne sytuacje i obyśmy wszyscy, w dobrym zdrowiu, zobaczyli się w tej sali za dwa miesiące - mówiła dyrektor. - Największą wartością naszej szkoły jest to, że robimy wszystko wspólnie. Dziękuję wszystkim za współpracę - i nauczycielom i uczniom. Naszym celem zawsze było, aby szkoła była dobra i przyjazna, i to się nam udaje - dodała dyrektor.

Rok szkolny zakończyło 4516 uczniów szkół podstawowych, 1935 gimnazjalistów oraz 3084 szkół ponadgimnazjalnych. W sumie 9535 uczniów.