Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

wakacje suwałki

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

- Po wytężonej pracy przyszedł czas na relaks i uzupełnienie energii. Dziś zaczynamy wakacje. Zabrzmiał ostatni dzwonek, odbyło się podsumowanie roku szkolnego, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody - powiedział Czesław Renkiewicz podczas uroczystego apelu w III Liceum Ogólnokształcące.

- W tym dniu chcę złożyć podziękowania wszystkim nauczycielom, pedagogom i dyrektorom szkół za trud włożony w edukację młodego pokolenia, za ogrom pracy skoncentrowany na przekazywaniu wiedzy. Życzę wszystkim państwu - nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku i wielu wakacyjnych podróży. Chcę również podziękować rodzicom za bardzo dobrą współpracę ze szkołami. To umacnia nasze placówki oświatowe - dodał prezydent.

Życzenia dobrych, bezpiecznych wakacji swoim uczniom złożyła również Alicja Węsierska-Kwiecień, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego.

- Dbajcie o siebie, bądźcie rozumni, nie dajcie się namówić na ryzykowne sytuacje i obyśmy wszyscy, w dobrym zdrowiu, zobaczyli się w tej sali za dwa miesiące - mówiła dyrektor. - Największą wartością naszej szkoły jest to, że robimy wszystko wspólnie. Dziękuję wszystkim za współpracę - i nauczycielom i uczniom. Naszym celem zawsze było, aby szkoła była dobra i przyjazna, i to się nam udaje - dodała dyrektor.

Rok szkolny zakończyło 4516 uczniów szkół podstawowych, 1935 gimnazjalistów oraz 3084 szkół ponadgimnazjalnych. W sumie 9535 uczniów. 

 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: