Pierwszy odcinek obwodnicy będzie gotowy już za 4 miesiące?

obwodnica suwałk

Budowa obwodnicy Suwałk idzie pełną parą. Postępy prac widać szczególnie między ulicami Reja i Pułaskiego. Przedstawiciele firmy Budimex zapewniają, że ten odcinek będzie gotowy już za cztery miesiące.

Budowa suwalskiej obwodnicy została podzielona na dwa etapy. Odcinek A od węzła zjazdowego obwodnicy Augustowa do rejonu ulicy Reja oraz odcinek B od rejonu ulicy Reja do istniejącej drogi krajowej nr 8 wraz z łącznikiem zjazdowym.

Najprawdopodobniej już za cztery miesiące zakończą się prace na odcinku od rejonu ulicy Reja do istniejącej drogi krajowej nr 8 wraz z łącznikiem zjazdowym. Jak zapewnili nas przedstawiciele firmy Budimex, budowa tego odcinka ma zakończyć się do 17 października tego roku.

Natomiast odcinek A od węzła zjazdowego obwodnicy Augustowa do rejonu ulicy Reja ma być gotowy do 17 marca 2019 roku.

- Obecnie prace prowadzone są zgodnie z planem - zapewniła Ewa Rawiak, specjalista ds. komunikacji firmy Budimex.

Prawie 13-kilometrowa obwodnica Suwałk zostanie wykonana w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej i będzie przedłużeniem obwodnicy Augustowa. Cała inwestycja ma kosztować prawie 300 milionów złotych. 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: