Na Bydgoskiej i Świerkowej powstaną ścieżki rowerowe

świerkowa bydgoska ścieżki rowerowe suwałki

Jeszcze w tym roku przy ulicy Bydgoskiej i Świerkowej pojawią się ścieżki rowerowe. Suwalski ratusz ogłosił właśnie przetarg na ich budowę.

Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy ulicy Świerkowej od wjazdu do Starostwa Powiatowego do ulicy Nowomiejskiej. - Na tym odcinku chodnik jest mocno zniszczony. Popękane betonowe płytki nie nadają się jazdy rowerem ani do spacerowania - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Druga część przetargu dotyczy przebudowy ulicy Bydgoskiej od ulicy Szczecińskiej do ulicy Olsztyńskiej. - Tu chodnika ani ścieżki nie ma w ogóle, a mieszkańcy często musieli pokonywać ten odcinek po jezdni, co rodziło spore niebezpieczeństwo - powiedział Kamil Sznel.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, inwestycje przy obu ulicach mają zostać wykonane do 20 października tego roku.  

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: