Na Bydgoskiej i Świerkowej powstaną ścieżki rowerowe

świerkowa bydgoska ścieżki rowerowe suwałki

Jeszcze w tym roku przy ulicy Bydgoskiej i Świerkowej pojawią się ścieżki rowerowe. Suwalski ratusz ogłosił właśnie przetarg na ich budowę.

Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy ulicy Świerkowej od wjazdu do Starostwa Powiatowego do ulicy Nowomiejskiej. - Na tym odcinku chodnik jest mocno zniszczony. Popękane betonowe płytki nie nadają się jazdy rowerem ani do spacerowania - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Druga część przetargu dotyczy przebudowy ulicy Bydgoskiej od ulicy Szczecińskiej do ulicy Olsztyńskiej. - Tu chodnika ani ścieżki nie ma w ogóle, a mieszkańcy często musieli pokonywać ten odcinek po jezdni, co rodziło spore niebezpieczeństwo - powiedział Kamil Sznel.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, inwestycje przy obu ulicach mają zostać wykonane do 20 października tego roku.  

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: