Wyspa na Zalewie Arkadia prawie gotowa (zdjęcia)

wyspa zalew arkadia

Dotąd zarośnięta i nieużytkowana, dziś ze ścieżkami dla pieszych i rowerzystów, trawnikami, kwietnikami oraz oświetleniem. Mowa tu o wyspie na Zalewie Arkadia, która zmieniała się nie do poznania.

Dobiegają końca prace przy zagospodarowaniu wyspy na Zalewie Arkadia. Pojawiły się na niej ścieżki piesze i rowerowe, trawniki, kwietniki, ławki oraz stojaki na rowery.

Uzupełnieniem zagospodarowania jest 3-rzędowa trybuna na 30 osób zwrócona w kierunku plaży oraz ciekawe ukształtowanie terenu w formie trzech kopców pokrytych darnią, nawiązujących do dawnych budowli jaćwieskich na terenach Suwalszczyzny.

Inwestycja kosztowała 538 tysięcy złotych. Jeżeli pogoda dopisze, jutro (30 czerwca) odbędzie się jej oficjalne otwarcie. 

wyspa zelew arkadia suwalki 2

wyspa zelew arkadia suwalki 2

wyspa zelew arkadia suwalki 2

wyspa zelew arkadia suwalki 2

wyspa zelew arkadia suwalki 2

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: