Meteorolodzy ostrzegają przed frontem burzowym i porywami wiatru

burze suwałki

Przed gawłtownymi burzami oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Gwałtowny front burzowy przechodzi od południa na północny wschód województwa podlaskiego. Na jego drodze notowano porywy wiatru około 90 km/h, 3-4 centymetrowy grad i ulewny deszcz – poinformował Maciej Maciejewski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Prognozuje się, że taka pogoda utrzyma się dziś do godziny 21:00.

Strażacy apelują, aby zabrać z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr oraz zamknąć okna i drzwi. W miarę możliwości należy wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe.

Natomiast kierowcy nie powinni parkować samochodów pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.

Należy również pamiętać, że wysokie elementy doskonale przyciągają wyładowania atmosferyczne i najlepiej, aby nie przebywać podczas burzy w ich pobliżu.  

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: