Rowerem z Suwałk do Rzeszowa, aby pomóc chorej Karolinie

marta szynalska rowerem suwałki pomoc

Już w najbliższą sobotę (8 lipca) wzdłuż wschodniej ściany Polski w samotną wyprawę rowerową wyruszy Marta Szynalska. Kobieta chce poprzez to pomóc chorującej na mukowiscydozę Karolinie. W planach ma do przejechania 1000 kilometrów.

8 lipca z Suwałk w samotną wyprawę rowerową wyruszy Marta Szynalska. Wysiłek, jaki chce podjąć, to dar oddechu życia dla chorującej na mukowiscydozę Karoliny - podopiecznej fundacji Matio, która wspiera rodziny i chorych na mukowiscydozę.

- Mam zamiar przejechać około 1000 kilometrów. Wyruszam z Suwałk i skończę pewnie w okolicach Rzeszowa. Nie jestem w stanie powiedzieć gdzie dam radę dojechać. Wolę zostawić sobie wolność w tym zakresie. Oczywiście chciałabym jak najdalej, ale chcę liczyć się z możliwościami mojego organizmu - powiedziała Marta Szynalska.

- Zbieram pieniądze dla Karoliny. Ona potrzebuje oddychać. Tak jak każdy z nas. Różnica polega na tym, że ona walczy o każdy oddech, bo zabiera go jej choroba - dodała Marta.

- Karolina wie, że chce i będzie walczyć o kolejne dni życia. Bardzo chcę jej pomagać w tej walce, ale i drodze - nieodłącznej, codziennej. Dlatego i ja wyruszam w drogę rowerem, by mój wysiłek i praca moich płuc przyczyniły się w najmniejszym nawet stopniu do tego, by informacja o Karolinie dotarła do jak największej liczby ludzi - podsumowała Marta Szynalska.

Dobrowolne wpłaty można wpłacać poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/en/martanarowerze. W planach jest zebranie 14.000 złotych na konsultację w Wiedniu po przeszczepie płuc i bardzo drogie leki. 

 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: