Rowerem z Suwałk do Rzeszowa, aby pomóc chorej Karolinie

marta szynalska rowerem suwałki pomoc

Już w najbliższą sobotę (8 lipca) wzdłuż wschodniej ściany Polski w samotną wyprawę rowerową wyruszy Marta Szynalska. Kobieta chce poprzez to pomóc chorującej na mukowiscydozę Karolinie. W planach ma do przejechania 1000 kilometrów.

8 lipca z Suwałk w samotną wyprawę rowerową wyruszy Marta Szynalska. Wysiłek, jaki chce podjąć, to dar oddechu życia dla chorującej na mukowiscydozę Karoliny - podopiecznej fundacji Matio, która wspiera rodziny i chorych na mukowiscydozę.

- Mam zamiar przejechać około 1000 kilometrów. Wyruszam z Suwałk i skończę pewnie w okolicach Rzeszowa. Nie jestem w stanie powiedzieć gdzie dam radę dojechać. Wolę zostawić sobie wolność w tym zakresie. Oczywiście chciałabym jak najdalej, ale chcę liczyć się z możliwościami mojego organizmu - powiedziała Marta Szynalska.

- Zbieram pieniądze dla Karoliny. Ona potrzebuje oddychać. Tak jak każdy z nas. Różnica polega na tym, że ona walczy o każdy oddech, bo zabiera go jej choroba - dodała Marta.

- Karolina wie, że chce i będzie walczyć o kolejne dni życia. Bardzo chcę jej pomagać w tej walce, ale i drodze - nieodłącznej, codziennej. Dlatego i ja wyruszam w drogę rowerem, by mój wysiłek i praca moich płuc przyczyniły się w najmniejszym nawet stopniu do tego, by informacja o Karolinie dotarła do jak największej liczby ludzi - podsumowała Marta Szynalska.

Dobrowolne wpłaty można wpłacać poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/en/martanarowerze. W planach jest zebranie 14.000 złotych na konsultację w Wiedniu po przeszczepie płuc i bardzo drogie leki. 

 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: